Fogyóban, de törve nem

2013. január 17. csütörtök, 08:37

ZTE NKK - Work Force DKSK 76-71 (24-19, 24-11, 19-19, 9-22). Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a legjobb 8 közé jutásért, első találkozó. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Kapitány, Tóth K. Boros.

img 4220 a

ZTE: Czank (26/3), Varga, Szélesy (17/12), Gensler (14), Ambrus (7/3). Csere: Horváth Zs. (7), Vida (5/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

DKSK: Bukovszki (17/9), Skorics (5/3), Bozóki (9/3), Raven (10/3), Sanford (17). Csere: Szabó (5), Reiner, Fürtös, Dubei (8/3). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Tovább csökkent a hazai csapat játékoskerete, sérülés miatt Szalay Virágra sem számíthatott Gáll Tamás, mindössze 7 felnőtt játékossal vágtak neki a találkozónak. Pár percig felváltva vezetek a csapatok, a vendégeknél az egykori zetés Bukovszki villogott. A negyed közepétől átvette a vezetést a ZTE és pár pontos előnnyel zárta az első a játékrészt.

img 4222 a

Sajnos, a negyed közepén Varga Zsófia súlyos szájsérülést szenvedett, már nem is tért vissza. A folytatásban is lendületben maradt a hazai csapat, center híján kívülről dobtak, nagyon jó százalékkel, és a védekezésük is hatékonynak bizonyult. Csapatársukért is példásan küzdöttek a lányok. A 16. percben már 20 pont volt a különbség a két csapat között (41-21). A negyed végén pár eladott labdát követően csökkentette hátrányát a miskolci gárda.

A nagyszünet után alaposan bekezdett a vendégcsapat (22. p.: 50-39). Védekezésük szigorodott, a keménységben partnerek voltak a játékvezetők is. Hősien küzdött a ZTE, de várható volt, hogy a 6 játékos nem bírja végig erővel. Ráadásul többen a kipontozódás szélére sodródtak, sőt, Vida idő előtt befejezte a játékot. A vendégek két pontra is felzárkóztak, de a ZTE már nem engedte ki kezéből a győzelmet. Az egerszegi lányok minden dicséretet megérdemelnek példás helytállásukért.

img 4243 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Három egészséges játékosom volt a pályán, remek győzelmet arattunk. Minden elismerésem a játékosoké, példásan küzdöttek.

Peresztegi Nagy Ákos, a Miskolc vezetőedzője: - Az első félidőben gyengén védekeztünk. A másodikban feljavultunk, így szoros eredményt értünk el, ami biztató a visszavágóra.