2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

Nem volt esélyünk

2012. január 15. vasárnap, 11:02

Falco-Szova KC - Zalakerámia ZTE KK 95-71 (24-15, 29-20, 29-15, 13-21). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szombathely, 900 néző. Jv.. Vigh, Szabó G., Balog G.

Falco: Kálmán (15/6), Simon L. (9/3), Will (10), Szabó Zs (17/9), Pantelics (15/3). Csere: Janchkin (14/6), Jarosevits (2), Szanati (5), Nárai (2), Harazin (6), Simon B. Vezetőedző: Bencze Tamás.

ZTE: Perine (16), Gáspár (16/3), Whitworth (3), Tóth G. (9), Kinter (11). Csere: Vertetics, Baki (7/3), Bödör (7/3), Kertész (2). Vezetőedző: Kis Attila.

A mérkőzés első kosarát a ZTE szerezte, azonban hazai csapat gyorsan fordított. A vendégek az első három percben még tartották a lépést, ezt követően azonban vasiak viszont gyorsan megmutatták, ki az úr a háznál. (8. p.: 19:10). Próbált felzárkózni a ZTE, de eredménytelenül. Ismét támadásban gyengélkedett, ráadásul a büntetőket is gyengén dobta. A hazai oldalon Kálmán pontokat szerzett, és jól mozgatta a Falcot. Szép csendesen növelte előnyét a vasi csapat. A 19. percben már 20 ponttal vezetett (52-32). A ZTE szárnyaszegett madárként vergődött a pályán.

A nagyszünet után sem sokat változott a játék képe. A Falco könnyedén szerezte a kosarakat, a ZTE gyengélkedett. A 25. percben már 30 pont volt a két együttes között. A hazai publikum jól szórakozott, a mintegy 50 vendégdrukker kevésbé. A befejező negyedre visszavette a tempóból a hazai együttes, így elmaradt a három számjegyű vereség. A szombathelyiek könnyedén nyertek. A ZTE tovább gyengélkedik, és játékában nincs benne az esetleges győzelem lehetősége, ami elszomorító. Ilyen produkcióval gyengébb együttesek ellen sem nagyon lesz esélye a sikerre.

Kis Attila, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon gyengén játszottunk, és gyengén dobtunk. A 3 pontosokat 19 százalékkal, ilyen teljesítménnyel nem lehet mérkőzést nyerni

Baki Gergely, a ZTE játékosa: - Katasztrofálisan játszottunk, csak megköszönhetjük a Falconak, hogy visszavett a tempóból, mert még nagyobb különbségű vereséget szenvedtünk volna.

Gáspár Dávid, a ZTE csapatkapitánya: - Fokozatosan húzott el a hazai együttes előbb 10, 20 majd 30 ponttal. Mi főleg támadásba gyengélkedtünk, így ismét súlyos vereség lett a vége.