Fájó vereség hazai pályán

2013. november 10. vasárnap, 07:40

Zalakerámia ZTE KK - Nyíregyházi KK 81-93 (24-27, 18-24, 24-18, 15 -24)

NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés. Zalaegerszeg, 1800 néző. Jv.: Győrffy, Farkas G., Boros.

ZTE: Boston (8), Gáspár (9/6), Plumb (16/6), Safford (21/9), Lekli (23). Csere: Koma (2), Kovács Á. (2), Kámán. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Nyíregyháza: Polyák (4/3), Poscic (18), Mohácsi (2), Edwards (30/9). Cseh (3) Csere: Doyne (20/6), Hall (16/6). Vezetőedző: Horváth Imre.

Az első percekben nem alakult ki jelentős különbség a két csapat között, de már ekkor is feltűnt, hogy a ZTE mintha lazábbra venné a mérkőzést. Egyre több hiba csúszott a kék-fehérek játékában, de főleg az eddig megszokott hatékony védekezés hiányzott. A második negyedben sem találta a játék ritmusát a zalai csapat. A nyírségiek 10 pont fölé növelték előnyüket (24. p.: 28-39). Fordulás után beleerősített a hazai együttes, felzárkózott, rövid időre átvette a vezetést (28. p.: 64-63). Aztán újból jöttek az eladott labdák, pontatlan dobások, és ismét elhúztak a vendégek. A záró felvonásban is többször felzárkózott a ZTE, de ezen a napon nem tudta saját árnyékát átlépni. Meglepetésre hazai pályán szenvedett fájó vereséget az eddig nyeretlen szabolcsi csapattól.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - Az én hibám a vereség, mert nem tudtam elhitetni a fiúkkal, hogy csak teljes koncentrációval lehet legyőzni a Nyíregyházát.

Horváth Imre, a Nyíregyháza vezetőedzője: - Az idei legjobb játékunkkal győztünk. Még mindig nem működünk csapatként, de ma a jó egyéni teljesítmények elég voltak a sikerhez.

Kámán Tamás, a ZTE játékosa: - Az első félidőben vesztettük el a mérkőzést, mivel engedtük dobni a vendégek ponterős játékosait. Szünet után mindent megtettünk, de erőnket felőrölte az állandó felzárkózás.