Esély sem volt a győzelemre

2014. március 12. szerda, 06:51

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 106-92 (32-23, 25-21, 27-21, 22-27)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Szombathely, 1500 néző. Jv.: Cziffra, Gorka. Jakab.

Falco: Vlahovics (21/3), Timberlake (23), Perl (6), Mitchell (25/3), Szabó M. (17). Csere: Váradi (8/6), Bognár (2), Harazin, Simon L. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

ZTE: Boston (13), Plumb (17), Gáspár (5/3) Safford (21/6), Lekli (21). Csere: Kovács Á. (11/6), Koma (2), Kertész (2), Velkey. Vezetőedző: Raúl Jiménez.

A gyors kosárváltás után a Falco ragadta magához a kezdeményezést, de a ZTE-nek még sikerült a felzárkózás (3. p.: 10-9). A z első negyed második öt percében azonban elhúzott a hazai csapat. A ZTE egy negyed alatt több mint 30 pontot kapott, ami mindent elmond védekezéséről. A folytatásban a 14. percben még hat pontra felzárkóztak az egerszegiek (14. p.: 36-30), de ezzel el is lőtték puskaporukat. Gyorsan tíz pont fölé nőtt a Falco előnye, sőt 20 pont is volt a két csapat között. A befejező negyedre vagy beleerősített a ZTE, vagy a szombathelyiek vettek vissza a tempóból, csökkent a különbség a két csapat között. A vendégek megnyerték az utolsó negyedet, ezen kívül azonban több pozitívumnak nem nagyon örülhettek.

Megszakadt a ZTE 2 meccs óta tartó győzelmei sorozata, a csapat a régi hibába esett. Az első negyedben hagyta elhúzni a Falcot, utána futott az eredmény után.

Koma Dániel, a ZTE játékosa: - Nem játszottunk jól, főleg a védekezéssel voltak gondjaink. Jobb volt a hazai csapat.

Kovács Ádám, a ZTE játékosa: - Csak a befejező negyedben voltunk méltó ellenfelei a Falconak, ennyi kevés a győzelemhez.