ZTE NKK - MTK 75 -85 (21-15, 16-14, 22-28, 16-28)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás a 7-8. helyért, első mérkőzés.

Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Gorka, Makovsky, Tőzsér.

ZTE: Török (19/9), Varga (6), Czukor (8/3), Ivanovics (12), Horváth Zs. (7). Csere: Fuisz (3/3), Fritz (2), Vágvölgyi (8), Mányoki (10/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

MTK: Orsó (13), Bagi (5), Medgyessy (21/3), Szvitlica (16/3), Vukov. Csere: Reiner (7/3), Cymmer (12/6), Karakasevics (4), Baksa (7/3), Szabó V. Vezetőedző: Stevan Csupics.

Remekül kezdte a mérkőzést a ZTE, a 6.percben már tíz ponttal vezetett (13-3). A folytatásban még egy ideig tartott a lendület. A ZTE jól védekezett, és jó ritmusban támadott. Az első két negyedben a hazai csapat egyértelműen ellenfele fölé nőtt. A nagy szünet után fokozatosan estek vissza az egerszegiek, egyre nagyobb gondot jelentett a fővárosiak két kulcsjátékosának - Medgyessynek és Sivitlicának a semlegesítése. A vendégek a találkozó hajrájában magabiztosak voltak, és nem engedték fordítani a ZTE-t. Az MTK meglepetésre nyert, és előnybe került.

A két győztes mérkőzésig tartó páros csata állása 1-0 az MTK javára.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Sajnos a jó kezdést nem tudtuk kihasználni. Magunkra húztuk az MTK-t, akik megérdemelten nyertek. Megpróbálunk a fővárosban javítani.

Stevan Csupics, az MTK vezetőedzője: - Gratulálok mindkét csapatnak, jó mérkőzést játszottunk. Bravúros győzelmet arattunk. Sajnálom, hogy Svitlica és Fritz megsérült.