Egy negyed elég volt

2013. január 26. szombat, 18:52

ZTE NKK - BSE 87-65 (25-18, 17-16, 15-17, 30-14). NB I női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Boros, Söjtöry, Sabáli.

ZTE: Szalay (13), Szélesy (11/3), Gensler (30/15), Ambrus (2), Vida (10/3). Csere: Varga (12), Czank (3), Horváth Zs. (6). Vezetőedző: Gáll Tamás.

BSE: Katona (10), Orsó (11/3), Bagi, Adamecz (10), Károlyi (27/12). Csere: Zsilinszky (2), Bodnár, Miháczi (4), Tiba (1), Varga. Vezetőedző: Stevan Csupics.

Akárcsak egy hete, ismét álmosan kezdte a találkozót a ZTE. Az első öt percben a vendégek vezettek. Egy időkérés után a hazaiak letámadtak és labdaszerzéseket követően rendre eredményesek voltak. A második negyedben Károllyi pontjaival felzárkózott a BSE (17. p. 40-34). A ZTE ebben az időszakban főleg támadásban bizonytalankodott.

Nagyszünet után 5 perc alatt mindössze hat pontot dobott a hazai csapat, a vendégek tovább csökkentették hátrányukat. A befejező negyedben Katona, a BSE irányítója kipontozódott, ami végzetesnek bizonyult a vendégek számára. A ZTE felpörgette a játékot, Gensler szórta a hárompontosokat. Ugyanakkor a másik oldalon Károlyi elfáradt.

A ZTE az utolsó negyedben játszott csak jól, de ez is elég volt biztos győzelméhez.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Egy negyedbeli ritmusos játékunkkal hoztuk a 20 pont feletti győzelmet.

Stevan Csupics, a BSE vezetőedzője: - Gratulálok a ZTE-nek. Három negyeden át jól játszottunk, utána elfáradtunk, jöttek a fiatalok.