Becsülettel helytálltak

2014. április 06. vasárnap, 11:52

ZTE NKK - UNIQA Euroleasing Sopron 88 - 100 ( 18-23, 25-27, 24-33, 21-17)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Gorka, Vida, Válé.

ZTE: Török (7/3), Varga (12), Ivanovics (13/3), Czukor (12/6), Vágvölgyi (10). Csere: Mányoki (18/12), Fuisz (8), Fritz (8). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Sopron: Ciglar (26/18), Fegyverneki (15/9), Licskai, Simon (4), Hawkins (23). Csere: Zsovár (2), Weining (5/3), Stankovics (2), Krnjics (12), Tetemondova (11/3). Vezetőedző: Igor Polanek.

Utolsó középszakaszbeli mérkőzésén a hűségváros csapata ellen lépett pályára a ZTE. A vendégek számára bírt téttel a találkozó, a ZTE már biztosan a 7. helyen zárt. A második helyhez a Sopronnak nyernie kellett. A vendégek 4. percben már 10 ponttal vezettek ( 6-16). Nem hagyta magát a ZTE, három perc után felzárkózott (7. p.: 14-16). A folytatásban még egyszer egyenlített a hazai csapat ( 17. p.: 38-38), a nagyszünet után azonban leblokkolt. Egy perc alatt 10 pont fölé nőtt a Sopron előnye. A ZTE három percig nem dobott kosarat. A folytatásban becsülettel küzdött, a vendégek biztos győzelmét viszont már nem veszélyeztették.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Örülök, hogy jó, színvonalas mérkőzést játszottunk. Főleg támadásban voltunk bátrak , és egy negyedet sikerült is nyernünk egy jó képességű csapat ellen.

Igor Polanek, a Sopron vezetőedzője:- Gratulálok csapatomnak és a ZTE-nek is. Jó mérkőzést játszottunk, örülök a győzelmünknek, de a 2. helyhez még hétfőn az MTK-t is le kell győznünk.