Az utolsó negyedben "gázoltak” az egerszegiek

2013. február 23. szombat, 11:14

BSE FCSM - ZTE NKK 57-84 (12-19, 20-20, 14-20, 11-25). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Budapest, 100 néző.

BSE: Orsó (3/3), Bagi (8), Miháczi (2), Adamecz (10/3), Károlyi (5/3) .Csere: Katona (7), Sonyák (6), Tiba (10/6), Vukov (2), Zsilinszky (4). Vezetőedző: Sztevan Csupics.

ZTE: Szalay (8), Varga (12), Szélesy (14/3), Czank (10), Gensler (6/3). Csere:Vida (13/3), Ambrus (6), Horváth Zs. (15), Dukai. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Az első öt percben felváltva vezettek a csapatok (5. p.: 5-4). Gyorsan fordítottak a vendégégek, további két perc elteltével már 5-11-et mutatott az eredményjelző. A ZTE jó védekezésének köszönhette pár pontos előnyét, amelyet a negyed végére tovább növelt. A folytatásban hol felzárkózott a fővárosi csapat (12. p.: 20-23), hol elhúzott a ZTE (14. p.:24-31. A negyed közepén két és fél perc kosárcsendet tartottak a csapatok. A játékrész hajrájában Horváth Zs. pontjaival tartotta előnyét a zalai csapat. A nagyszünet után jó ritmusban támadott a ZTE, és tovább nőtt a különbség a két csapat között (24. p. 40-56). A vendégek azonban többször hagyták, hogy a BSE felzárkózzon, nem volt megfelelő a koncentráció. A befejező negyedben a 35 percig nem nőtt a zalaiak előnye. Ezután négy percen át nem talált a gyűrűbe a hazai csapat, ennyi idő bőven elég volt a ZTE-nek, hogy bebiztosítsa fölényes, megérdemelt győzelmét. A zalaiak a bajnokság során negyedszer is legyőzték a BSE-t. A védekezés mellett ezúttal a támadásban is jót produkált a zalai csapat.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Végig kézben tartottuk a mérkőzés irányítását, csak idő kérdése volt mikor roppantjuk össze a BSE-t. Ez a 4. negyedben sikerült, teljesen megérdemelt fölényes győzelmünk.