2024.07.07., vasárnap - ApollóniaZalaegerszeg időjárása

Az első negyedben eldőlt

2011. november 20. vasárnap, 08:29

ZTE NKK - Pécs 2010 68-87 ( 13-25, 18-23, 18-15, 19-24). Zalaegerszeg, 400 néző. Jv.: Győrffy, Farkas, Boros. NB I-es női kosárlabda-mérkőzés.

img 8147 a

ZTE: Bukovszki (12/9), Varga (9), Szalay (7/3), Szélesy (14), Horváth Zs. (1) Csere: Zsovár (14/3), Czukor (11/3), Ambrus. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Pécs: Raksányi (21/6), Sarok (2), Horváth (14), Quigley (6), Murphy (24). Csere: Csutorás, Török, Pilav (12/6), Laczi (8), Szamosi,. Vezetőedző: Zeljko Dokics.

img 8163 a

Az álmosan kezdő hazai csapattól gyorsan elhúzott a remekül kezdő vendégegyüttes (4.p.: 5-15). Az első negyedben a pécsiek akarata érvényesült, teljesen szétzilálták a hazaiak védőjátékát. Centerük - Murphy, - szinte akkor dobott kosarat, amikor akart. A folytatásban sem sokat változott a játék képe, egyre nőtt a pécsiek előnye. A 28. percben már 20 ponttal vezettek (39-59) . A befejező játékrész közepére kilenc pontra zárkózott fel a zalai együttes (56-65), ezzel viszont el is lőtte puskaporát. A pécsiek huszáros hajrával magabiztossá tették sikerüket.

img 8177 a

Vélemény:

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első negyedet leszámítva jól küzdöttünk, de ma jobb volt a Pécs. Tőlünk csak ennyire futotta.