Az első negyed után teljes csőd

2014. április 24. csütörtök, 06:28

Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 87 - 57 (25-23, 21-12, 16-8, 25-14).

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 5-8. helyért, harmadik találkozó. Szekszárd, 100 néző. Jv.: Kapitány, Gál, Rácz.

Szekszárd: Scsekics (16/12), Studer A. (14/6), Zele (32/6), Dusanics (5), Singleton (9). Csere: Tamis, Simon (2), Arany, Studer Z. (2), Hajdu (3/3), Theodorán (4). Vezetőedző: Magyar Gergely.

ZTE: Török (8), Fuisz (4), Ivanovics (6), Czukor (2), Horváth Zs. (6). Csere: Fritz (8), Mányoki (14/6), Vágvölgyi (2), Varga (7). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Lendületesen kezdett a hazai együttes, két perc után 6-0-ra vezetett. A ZTE első pontjait a harmadik percben Ivanovics szerezte. Továbbra is gyengélkedett támadásban a vendégcsapat ( 4. p.: 13-4). Az első játékrész második öt perc egyértelműen a ZTE-é volt. A zalaiak feljavultak támadásban, és már ott voltak a Szekszárd nyomában. A második negyed elején még egyenlített a ZTE (11. p.: 23-23), utána azonban újabb rövid zárlat következett. Négy percig nem dobot kosarat a zalai együttes, s ez végzetesnek bizonyult. A Szekszárd fokozatosan húzott el, előbb 10 pont lett a különbség a két csapat között(24. p.: 50-40), majd húsz ( 33. p.: 65-45). A vége pedig 30 pont.

A továbbjutást eldöntő harmadik mérkőzésen mindössze egy negyeden át nyújtott elfogadható teljesítményt a ZTE. Utána látványosan összeomlott, főleg támadásban mondott csődöt.

A két győzelemig tartó páros csatát, a Szekszárd 2-1-re megnyerte. A ZTE a folytatásban a 7-8. helyért mérkőzik az MTK-val.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Sportszerűen gratulálni kell az ellenfélnek. Ebben a szezonban, és ezen a döntő találkozón is, jobbak voltak nálunk. Mi árnyéka voltunk önmagunknak, csak fellángolásaink voltak.