Archivum
Az elmúlt év legjobb sportolóinak elismerése
Zalaegerszeg város kulturális-, oktatási- és sport-bizottsága megválasztotta az elmúlt év legjobb sportolóit. Az ünnepélyes díjátadáson Gyutai Csaba polgármester köszöntötte a sportolókat, edzőket és a klubvezetőket.
Örömteli, hogy évről évre díjazhatják a legjobbakat, hangsúlyozta a polgármester. Majd hozzátette, a sportot igyekeznek eredményei alapján megfelelően támogatni, idén a tavalyinál valamivel több forint jut az ágazatnak. A kormány döntésének eredményeként a látványsportágak a társasági adóból is jelenetős forrásokhoz jutottak. Igaz, a díjazottak nem ebből a körből kerültek ki, de az eredményeikre így is büszke a város.
Balaicz Zoltán alpolgármester a sportolókhoz kapcsolódó személyes élményeit elevenítette fel.
A folytatásban Gyutai Csaba, Balaicz Zoltán, Velkey Péter osztályvezető átadta a díjakat a sportolóknak, edzőiknek és a vezetőknek.
Csurgai Anita, a ZTE ZÁÉV tekézője lett a legjobb női sportoló, egyéni országos bajnoki címet nyert, párosban bronzérmes lett. A férfiaknál megosztott díjat adtak ki. Az egyik legjobbnak Szúcs Valdó, a Zalaszám ZAC atlétája bizonyult, aki a 60 m és a 110 m gáton korosztályának legjobbja, és országos bajnoki címet is nyert az ifiknél. A másik díjazott Tóth Gábor thai bokszoló, aki az országos junior és felnőtt bajnokságon súlycsoportjában bajnoki címet szerzett. Az elmúlt év legjobb csapatának a ZTK FMVas Szuper Ligás férfi tekecsapatát választották. A díjat Nemes Attila csapatkapitány vette át. A csapat megnyerte az Európa Kupát, és a Szuper Ligában a második helyen végzett.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséért