Az 5. helyért játszhatnak

2013. március 31. vasárnap, 08:59

ZTE NKK - Work Force DVTK Miskolc 65-81 (16-22, 22-15, 15-21, 12-23). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás, az 1-6. helyért, második találkozó. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Farkas, Boros, Gelencsér.

img 4220 a

ZTE: Szalay (6), Szélesy (20), Gensler (2), Varga (2), Horváth Zs. (8). Csere: Czank (13), Vida (8/6), Ambrus (6).. Vezetőedző: Gáll Tamás.

DKSK: Bukovszki (19/15), Szabó P. (2), Fürtös (3/3), Skorics (14). Sanford (17). Csere: Raven (22/12), Bozóki, Dubei (4). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

img 4224 a

A ZTE-nek mindenképen győzni kellett volna, hogy életben tartsa továbbjutási reményeit, ezért meglepetésként hatott, hogy álmosan kezdte a mérkőzést. A hazaiak rendkívül pontatlanul játszottak, főleg támadásban gyengélkedtek. (5 p.: 10-17). Gáll Tamás időkérésekkel próbálta rendezni a sorokat, kevés sikerrel. A második negyed elején 4 perces "kosárcsendet" tartottak a vendégek, amit remekül viszont kihasznált a zalai együttes. A 16. percben már döntetlent mutatott az eredményjelző (29-29). Rövid ideig vezettek a házigazdák, majd ismét a miskolciak percei következtek, de Vida félpályáról dobott triplájával a félidőben a ZTE vezetett egy ponttal. A második félidőt ismét gyengén kezdte a hazai csapat, küzdöttek a játékosai, de rendkívül gyengén dobtak. A vendégek távoli dobásai ugyanakkor rendre ültek, ebben Bukovszki, az egykori zetés járt az élen. A mérkőzés befejező negyedére teljesen szétesett a ZTE játéka, a játékosok az utolsó percekben már feladták a mérkőzést. A vendégek 2-0-ás összesítéssel kerültek a legjobb 4 közé. A ZTE több év után nem került a legjobb négybe. A folytatásban az 5-6. helyért játszhat.

img 4232 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A négy közé jutást az első mérkőzésen buktuk el. A Diósgyőr ma jól játszott, játékosai extrán dobtak kívülről. Nálunk a fegyelmezetlenség is felütötte a fejét.

Peresztegi Nagy Ákos, a Miskolc vezetőedzője: - Erre készültünk a bajnokság eleje óta. Örömteli, hogy a 4 közé kerültünk. A mai mérkőzést teljesen megérdemelten nyertük meg.