Nem volt egy súlycsoportban a két csapat

2013. március 03. vasárnap, 14:15

Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 56-85 (12-21, 11-23, 9-19, 24-22), NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Szekszárd, 300 néző. Jv: Sabáli, Boros, Németh.

Szekszárd: Scsekics, Szepsi, Bálint (14), Zele (14), Roglics (1) Csere: Tamis (10/6), Studer (6), Chek (6), Hajdú(3/3), Teodorán (2), Papp. Vezetőedző: Magyar Gergely.

ZTE: Szalay (8), Szélesy (11), Czank (10), Vida (15/6), Horváth Zs. (6). Csere: Ambrus(8), Varga, Gensler (19), Magyar, Dukai. Vezetőedző: Gáll Tamás.

A hazai találkozójukból tanulva semmit nem bízott a véletlenre a ZTE együttese, a mérkőzés első percétől kezdve koncentráltan játszott (6. p.: 3-13).. Remekül védekezett és nem hagyta kibontakozni a hazaiakat. A második negyedben 3 perc alatt mindössze 2 pontot dobott a tolnai csapat.. A vendégek gyakorlatilag két negyed után eldöntötték a találkozó sorsát. A harmadik negyedben tovább fokozta remek védekezését a ZTE, és tovább nőtt a különbség a két csapat között. A befejező játékrészre valamelyest visszavett a tempóból a ZTE, és a fiatalok is játéklehetőséget kaptak. A hazaiak kicsit csökkentették hátrányukat, a vendégek fölényes sikerét azonban nem tudták veszélyeztetni. Az egerszegi együttes ezzel a győzelmével megerősítette 5. helyét a tabellán.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első két negyedbeli koncentrált játékunkkal megalapoztuk fölényes győzelmünket.