Archivum
Álom az olimpiáról
A nemrég megrendezett junior súlyemelők Európa-bajnokságán a 94 kilósok között a 8. helyen végzett Szanati Szabolcs, a ZTE versenyzője. A tehetséges emelő a szakma szerint, ha fejlődése töretlen marad, jó eséllyel pályázhat a londoni olimpiai játékokon szereplő magyar csapatba. Szabolcs rendszeresen edzőtáborban készül, ami bizonyítja, hogy komolyan számolnak vele a magyar válogatottnál. Ha a fiatalember tervei valósággá válnak, hosszú idő után egerszegi saját nevelésű sportoló szerepelne az olimpián.
Szanati az egyéni csúcsról
– Az EB-n megszerzett 8. helyemet jónak tartom, az előzetes esélylatolgatás alapján ide vártam magam – vélekedett Szabolcs. – Sikerült a 94 kilóban megjavítani egyéni csúcsomat, amire számítottam is. Terveiben 5–6 kilós javítás szerepelt, de most csak két kiló sikerült. Nem bánkódom, mert még lesznek versenyek az évben, ahol tovább javíthatom egyéni csúcsomat.
– Nemrég váltottál súlycsoportot. Ezzel a teljesítménnyel úgymond kezdesz beleerősödni a 94 kilóba.
– A jelenlegi teljesítményem egy jó haladó szintnek számít ebben a súlycsoportban. Egy jó év múlva, amikor mát pár klóval többet nyomok, akkor még jobb teljesítményre leszek képes. Jelenleg 92 kiló a testsúlyom.
– Az Európa-bajnokságon melyik fogásnem ment jobban?
– Szakításban biztosra mentem 135, 140, 142 kilót teljesítettem. Lökésben két gyakorlatom jó volt, a harmadikat elrontottam, így 175 kilóval zártam.
– Menyire lebeg a szemed előtt az olimpiai szereplés lehetősége?
– Ez egy szép cél, amit szeretnék elérni. Minden sportoló vágya egy olimpiai szereplés. Ehhez előtte világversenyeken kell jól szerepelnem, főleg kvalifikációs tornákon. Úgy néz ki, a 94 kilós súlycsoport fekszik nekem. Az alatta lévő három súlycsoportban nagyon telített a mezőny. A felkészülésemet az is segítheti, hogy a 94 kilós súlycsoporthoz nem is kell fogyasztanom., sőt még bőven szedhetek fel kilókat.
– Milyen versenyeken szerepelsz még az idén, és milyen eredménnyel lennél elégedett?
– Lesz az utánpótlás-bajnokság, ahol utolsó éves juniorként szeretnék aranyérmet szerezni. Decemberben lesz az országos csapatbajnokság, ott is szeretném jó helyezéshez segíteni a ZTE csapatát. Bizakodom, hogy mindkét versenyen tovább javíthatom egyéni csúcsomat is.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Sajtónap alkalmából köszöntötték az újságírókat a Korona SzalonbanÚjabb baleset történt a Hevesi Sándor Színházban, félbeszakadt az előadásIdén rendezik meg utoljára az Alterába FesztiváltLenti és Hernyék között 5 kilométer hosszú kerékpárút épülMárcius 15-e BotfánAz egészségvédelemről tájékoztatott a A Tiéd a Város EgyesületA fa útja a termékig a Göcseji TudásközpontbanAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Kosztolányi utcában Lezárások az Aranyoslapi forrás mellettLakásbiztosítás: ha nincs, kössön, ha van, vizsgálja felül márciusban! -
rovatunk hírei
Városi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és DrabikÚjévi fogadás 2025.Iskolatörténeti kiállítás az AdybanMegnyílt az Egerszegi Advent, felkapcsolták a fényeket top 10
Elkezdődött a Sugár utca fejlesztése ZalaegerszegenA háború ihlette Herkli Mátyás díjnyertes grafikáitAszfaltozás miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz a Kosztolányi utcában Quizard pubkvíz Zalaegerszegen isÚjabb baleset történt a Hevesi Sándor Színházban, félbeszakadt az előadásNövekvő könyvtárhasználat, több fiatal beiratkozóBuday Mihály festőművész alkotásai a színházbanTöbb ezer fánk fogyott a jótékonysági vásáronGöcseji csoda – a hagyományok és a természet közelségébenRekord felvonuló a jubiláló zalaegerszegi városi farsangon