A vendégek sokkal jobbak voltak

2015. március 21. szombat, 16:01

ZTE NKK - Aluinvent DVTK Miskolc 56-94 (14-23, 12-20, 18-24, 12-27)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-8. helyért. Zalaegerszeg, 200 néző . Jv.: Cziffra, Jakab, Söjtöri.

ZTE: Nagy D. (4), Varga Zs. (8), Mackay (22/12), Szélesy (6), Zele (13). Csere: Darida (3/3), Aldazabal, Ambrus, Velkey, Jurkó. Vezetőedző: Gáll Tamás.

DVTK: Czank (13/9), Rasheed (4), Ciappina (14/3), Allison (12), Coulibaly (14). Csere: Bálint (12/6), Bishop (14), Dubei (9/3), Szabó (2). Vezetőedző: Maikel Lopez.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladt a két csapat. A negyed közepéig tartották a lépést a zalaiak a vendégekkel (5. p.: 8-11). Eladott labdák és pontatlan dobások után azonban a 7. percben már tíz pont volt a különbség a két csapat között. (8-18). A második negyedben tovább folytatódott a ZTE vesszőfutása. A zalaiak kis híján három percig nem találtak a gyűrűbe, és így állandósult a vendégek 10 pontos előnye. Szünet után tovább "robogott" a vendégcsapat, a hazaiaknak csak felvillanásai voltak. A z utolsó negyedre már edzőmérkőzés jelleget öltött a találkozó.

A miskolci együttes Egerszegen vendégként könnyebben nyert, mint otthon, mivel a ZTE a szezon egyik leggyengébb játékát nyújtotta.

A páros csatát a DVTK nyerte 2-0-ra. A ZTE a folytatásban az 5-8. helyért játszik, minden bizonnyal a Szekszárd ellen, szerdán (március 24-én) hazai környezetben kezd.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Teljesen reális eredmény született, a vendégek jobb kerettel rendelkeznek. Gyenge védekezésünkkel már a mérkőzés elején megalapoztuk a DVTK sikerét.

Maikel Lopez, a DVTK vezetőedzője: - Örülök, hogy két magabiztos győzelemmel az elődöntőbe jutottunk. Gratulálok a ZTE egész éves teljesítményéhez, szűkös játékoskerettel jól teljesítettek.