2024.07.04., csütörtök - UlrikZalaegerszeg időjárása

A végét rontottuk el

2013. november 02. szombat, 11:18

Fortress Jászberény - Zalakerámia ZTE 87-78 (21-22, 21-16, 23-26, 22-14)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Jászberény, 1000 néző. Jv.: Földházi, Szabó G., Sallai.

Jászberény: Szavics (5/3), Soós (12/6), Lazar (7), Raivio (23/6), Dramicsanin (27/18). Csere: Horti (9), Dukics (4), Szögi. Vezetőedző: Földi Sándor.

ZTE: Boston (5/3), Kovács Á. (9), Gáspár (13/3), Safford (23/3) Lekli (17). Csere: Kámán (7/3), Koma (2), Puszta, Kertész. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Repülőrajtot vett a ZTE, a 2.percben már 5-1-re vezetett. Az erősebb kerettel rendelkező hazaiak azonban gyorsan egyenlítettek, majd átvették a vezetést, de a játékrész során fej-fej mellett haladt a két csapat. A második negyed közepén 32-27-re vezettek a jászságiak, főleg Dramicsanin játszott ponterősen. A zalaiak azonban nem hagyták magukat lerázni, egy időkérés után Völgyi Péter rendezte a sorokat és a nagyszünetre visszajött a mérkőzésbe a ZTE. A térfélcsere után lendületesen kezdtek a vendéglátók. (23. p.: 50-40). A ZTE ismét nagyot küzdve ledolgozta hátrányát (28. p.: 56 -56). Rövid ideig vezettek is a vendégek, azonban a befejező negyedet gyengén kezdték (34. p.: 78-64). Igaz, ezután mindent meg próbáltak, többször 10 pont alá hozták a különbséget, de fordítaniuk már nem sikerült.

A ZTE végig egyenrangú ellenfele volt a hosszabb kispaddal rendelkező hazaiaknak. A második gyengébb periódusuk azonabn végzetesnek bizonyult.

Vélemények:

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa : Sajnos, a második nagyobb különbségű hazai vezetésnél nem figyeltünk a 3 pontos dobásokra, s a hazaiak 16 ponttal elhúztak. Innen már nem tudtunk visszakapaszkodni.

Kámán Tamás, a ZTE játékosa - Nem vallottunk szégyent, de sajnos sok hibával játszottunk, hagytuk dobni a Jászberény dobógépeit. Holott a mérkőzés előtti taktikai megbeszélésen erre külön felhívta figyelmünket Völgyi Péter.