2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

A végére elfáradt a ZTE

2016. március 26. szombat, 10:58

TLI Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE 94-66 (24-21, 24-21, 22-17, 24-7).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, középszakasz, felsőház. Székesfehérvár, 1500 néző. Jv.: Kapitány, Frányó, Gorka.

Fehérvár: Chery (20/3), Myles (10), Spurloch (2), Pearson (11/3), Lóránt (13). Csere: Csorvási (8), Supola (7/3), Markovics (8), Simon (7), Wright (8), Filipovics. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.

Zalakerámia ZTE: Kinney (20/9), Govens (10/3), Kerpel Frónius (12/9), Mohácsi (9/9), Pantelics (8/6). Csere: Balmazovics (2), Fekete (3/3), Velkey (2), Czinger. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A középszakasz első fordulójában a hazaiak szerezték meg a vezetést, de a palánkok alatti fölényüket a ZTE hárompontos dobásokkal ellensúlyozta. A negyed közepén pár ponttal vezetett is. A folytatásban többször ellépett ellenfelétől a hazai együttes (12. p.: 34-24). A zalaiak azonban nem hagyták magukat, jól időzített triplákkal feljöttek 6 pontra. A nagy szünet után öt percig még élt a remény, hogy az egerszegiek akár nyerhetnek, két pontra is felzárkóztak (24. p.: 51-49). Nem tudni mi történt ezután, de négy percig nem talált a gyűrűbe a zalai együttes, ami végzetesnek bizonyult. ( 28. p.: 70-53). Két hárompontossal még visszajött a mérkőzésbe a ZTE, azonban a befejező tíz percre teljesen elkészült erejével. A rövidebb cseresorral, kevesebb légióssal rendelkező zalai együttes ellen a házigazdák fölényessé tették győzelmüket.

Három negyeden át partiban volt a zalai együttes a fizikai és magassági fölényben lévő hazaiak ellen. Utánna támadásban visszaesett játéka, nem jöttek be a külső dobások, ami végül súlyos vereséget eredményezett.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Sokat hibáztunk védekezésben, ellenfelünk fizikálisan is fölénk kerekedett. Nem éreztem a csapaton, hogy 10 ponthátrányból fordítani tudna . Minden csapatrészben jobb volt az Alba.

Gáspár Dávid, a ZTE sérült játékosa: - Ha ennyivel nem is, de ma jobb volt a hazai együttes.