A vége meleg lett

2012. december 09. vasárnap, 08:22

ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 72-66 (18-11, 16-11, 22-20, 16-24). NB I női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. J: Pálla, Boros, Tőzsér.

img 3669 a

ZTE: Czank (5), Gensler (22/6), Szélesy (16), Varga Zs. (9), Horváth Zs. (2). Csere: Szalay (7), Michailova (9), Vida (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szekszárd: Scsekics (12/6), Theodoreán (1), Szepsi (9/3), Bálint (18/6), Szvitlica (21). Csere: Hajdu, Tamis (2), Pap, Studer Zsu., Simon (3). Edző: Magyar Gergely.

Pontatlan dobásokkal kezdték mindkét oldalon a mérkőzést a csapatok. Csak három perc elteltével került először a gyűrűbe a labda, a szekszárdi Bálint jóvoltából. Ezután gyorsan fordítottak az egerszegiek (5. p. 15-6), s a negyed hajrájában is az ő akaratuk érvényesült. A második játékrész szinte tükörképe volt az elsőnek, kis híján a negyed feléig nem találtak gyűrűbe a csapatok. Utána viszont a ZTE kapott lábra, és gyorsan növelte előnyét.

img 3670 a

A nagyszűnet után a vendégek kissé álmosan kezdtek, s a hazaiak könnyedén húztak el. Ráadásul a vendégek mesterét sokadik reklamálása után elküldték a kispadról. A trénerét vesztett szekszárdiak ellen már húsz pontnál is többel vezetett a ZTE. Ezután viszont érthetetlenül könnyelműsködni kezdtek játékosai, s a szekszárdiak vérszemet kapva megkezdték a felzárkózást ( 34. p. 60-52). Az egerszegiek szerencséjére már kevés idő volt hátra a mérkőzésből, így ellenfelüknek a fordítás már nem sikerült.

A mérkőzés összképe alapján a ZTE sikere mefgérdemelt.

img 3675 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Szerencsére az első félidőben eldöntöttük a mérkőzés sorsát. A második félidőben elvesztettük a ritmust, de a győzelem megvan.

Magyar Gergely, a Szekszárd vezetőedzője: - Nagyon rosszul kosárlabdáztunk. Igaz, szünet után voltak jó dolgainak, de a zalaiak kevesebbet hibáztak, megérdemelten nyertek.