A nagyszünet után hengereltek

2012. november 27. kedd, 18:39

Cegléd EKK - ZTE NKK 58 - 85 (17-18, 12-18, 13-21, 16-28). NB I-es női kosárlabda mérkőzés. Cegléd, 150 néző. Jv.: Jakab, Tőzsér, Hervay.

Cegléd: Orbán (8/6), Katarzyna (17/12), Medgyessy (12), Hegedüs (5/3), Mrozinska (6). Csere: Serbán (4), Baksa, Kobolák (4), Filipovicz D. (2), Millner. Vezetőedző: Újhelyi Gábor.

ZTE: Szalai (4), Varga (11), Szélesy (10/3), Gensler (24/12), Horváth Zs. (6). Csere: Michailova (12), Czank (4), Vida (9/9), Ambrus (5/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A hazai csapat szerzett vezetés, de Gensler kosaraival gyorsan fordított a ZTE. A negyed nagy részében 5 ponttal vezettek a vendégek, a hazaiak az utolsó percekben zárkóztak fel. A második negyedben gyorsan elhúzott a vendégcsapat állandósult a 4-5 pontos vendég vezetés.

A nagyszünet után szigorítottak védekezésükön az egerszegiek, ugyanakkor a hazaiak támadásban elbizonytalanodtak. A különbség fokozatosan nőtt, a Cegléd csak asszisztálni tudott az egerszegi csapat biztos győzelméhez. A ZTE a vártnál nagyobb különbséggel hozta a kötelező győzelmet, újabb sikerével továbbra is versenyben maradt az első négybe kerülésért.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidőben akadozott a csapat gépezete. A második félidőre feljavult a védekezésünk és fokozatosan felőröltük a Cegléd ellenállását.