A második hely már megvan

2013. április 14. vasárnap, 14:44

ZTE ZÁÉV - Ferencvárosi TC 5:3 (3345:3226)

Zalaegerszeg, szuperligás női tekemérkőzés.

Újabb rangadót játszott a ZTE, amelyen csak a győzelem volt számára az elfogadható, mivel csak így maradhatott versenyben a bajnoki címért folytatott harcban. A Ferencvárosnak az ezüstéremre fájt a foga, sikerük esetén még megszerezhették volna a 2. helyet. A mérkőzés óriási csatát hozott, a találkozóra megtelt a csarnok a hazaiakat buzdító szurkolókkal, akik nagyot segítettek a nehéz pillanatokban a lányoknak. A mérkőzésen az utolsó párokban jól taroltak a az egerszegi játékosok, így megszületett a várva várt győzelem. Ez azt jelenti, hogy a ZTE ZÁÉV már biztosan ezüstérmes a Szuper Ligában.

Eredmények 8elöl a hazaiak): Szabó (545 fa) - Csongrádi (553 fa), 0:1, Csurgai (575) - Bálók (507), 1:1, Mátyás (562) - Fegyveres (558), 1:2 ( a belső szettpontok alapján nyert a vendégjátékos), Airizer (550) - Szabó (500) 2:2, Nemes (575) - Petőné (549), 3:2, Molnár (538) - Sáfrány (559), 3:3.

A több ütött fáét járó 2 pontot, a ZTE ZÁÉV kapta, így alakult ki az 5:3-as végeredmény.

Nagy küzdelemben újabb győzelem

Répcelak - ZTK FMVas 2:6 (3531 : 3678)

Répcelak, szuperligás férfi tekemérkőzés.

A rájátszás harmadik körében a hazai pályán mindig veszélyes vasi együttes vendége volt a ZTK FMVas. A hazaiak ezúttal is szerettek volna meglepetést okozni. Négy-négy játékos után 2:2-re állt az összecsapás, és a Répcelak vezetett 2 fával.. Ezt követően azonban Farkas Sándor és Fehér Zoltán alaposan elverte ellenfelét. Az egerszgei csapat végül is biztos győzelmet aratott, és továbbra is vezeti a tabellát az ősi riválisa Szeged előtt.

Eredmények (elöl a hazaiak): Rudolf (652 fa) - Fehér L . (587 fa), 1:0, Ritter (573) - Nemes (637), 1:1, Pete (591) - Kiss T. (575), 2:1, Vörös (612) - Boanta (627), 2:2, Gosztola (548) - Farkas S. (648), 2:3, Farkas I. (554) - Fehér Z. (604), 2:4.

A több ütött fáért járó 2 pontot a ZTK FMVas kapta, így alakult ki 2:6-os végeredmény.