MTK Budapest - ZTE NKK 70-79 ( 22-19, 21-26, 16-16, 11-18).

Budapest, 200 néző . Jv.: Gál, Fodor, Balogh. NB I-es női kosárlabda mérkőzés

MTK: Semsei (16/3), Orsó (4), Turóczi (14/3), Medgyessy ( 15/3), Vukov (6). Csere: Barnai (3), Orbán (5/3), Baksa (1), Böröndy (4), Suppán (2), Zsilinzsky. Vezetőedző: Stevan Cupics.

ZTE: Nagy D. (12), Ambrus (2), Varga (10), Horváth Zs. (5), Zele (24). Csere: Mackay (2), Velkey (3/3), Darida (13/3), Szélesy (8). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Belealudt a mérkőzés elejébe a vendégcsapat, az MTK gyorsan elhúzott. A zalaiak a negyed hajrájában érték utol ellenfelüket (8. p.: 13-13). majd rövid időre átvették a vezetést is. Egyik csapat sem fordított kellő hangsúlyt a védekezésére, ekkor a dobópárbajból az MTK jött ki jobban. A második 10 perc hajrájában egy időkérés után Gáll Tamás rendezte a sorokat.

A zalaiak a nagyszünet után átvették a játék irányítását, védőjátékuk hatékonyabbá vált. Az MTK játékosai elbizonytalanodtak. A zalaiak a jó védekezésből kiindulva eredményes támadásokat vezettek és fokozatosan nőtt az előnyük. (36. p.: 61-72). A találkozó hajrájában kicsit visszavett a tempóból a ZTE, de biztos győzelme nem forgott veszélyben.

Értékes győzelmet aratott a fővárosban a ZTE. Sikerüket a második félidőre feljavult védekezésüknek köszönhetik, amikor mindössze 27 pontot engedélyezte az MTK-nak.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Tartottam kissé a találkozótól, mivel többen egészségügyi problémákkal küzdöttek. Az első félidőben belementünk egy adok-kapok játékba, azonban amint a mi játékunkat játszottuk, biztossá vált sikerünk. Gratulálok a lányoknak.