A harmadik negyedben dőlt el

2014. november 30. vasárnap, 06:58

ZTE NKK - Atomerőmű Szekszárd 83-63 (20-20, 21-16, 25-13, 17-14)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Kapitány, Gorka, Jakab.

ZTE: Nagy D. (17), Darida (3/3), Makitalo (3/3), Horváth (10), Zele (9). Csere: Varga (8), Szélesy (5/3), Ambrus (5/3), Mackay (23/15). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szekszárd: Scsekics (12/6), Hajdu (6/6), Theodorán (7/3), Studer (8), Sztjepanovics (20). Csere: Tamis (6/6), Simon (2), Kovalcsik (2), Lénárt. Vezetőedző: Magyar Gergely.

A ZTE mumusa érkezett Egerszegre, a vendégek már sok borsot törtek a zalaiak orra alá. Ezúttal is jól kezdték a találkozót. A ZTE csak nehezen vette fel a meccs ritmusát, de az első negyed közepén már vezetett (5. p.: 13-10). A folytatásban mindkét együttes sokat hibázott, egyik sem tudott elhúzni a másiktól. A második tíz perc hasonló " mederben csordogált", mint az első. A ZTE valamivel pontosabban dobott, így pár pontos előnyével tértek nagy szünetre a csapatok.

A harmadik negyed közepén " robbantott" a ZTE, Mackay szórta a triplákat, az előny fokozatosan nőtt. Hiába kért többször időt a vendégek mestere, nem segített. Előbb tíz, a negyedik negyed elején 20 pont lett a különbség a két csapat között (33. p.: 69-49). A hátralévő percekben magabiztosan tartotta előnyét a ZTE, és biztosan győzte le a Szekszárdot.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az elmúlt három mérkőzésünkből ma játszottunk a legrosszabbul. Igaz, a Szekszárd ellen adtuk el a legkevesebb labdát. Számomra a tény örömteli.

Magyar Gergely, a Szekszárd vezetőedzője: - Gratulálok a ZTE sikeréhez. Jobban játszottak, mint mi, tőlünk ma csak ennyire futotta.