2024.07.05., péntek - Emese, SaroltaZalaegerszeg időjárása

A harmadik negyed döntött

2013. március 10. vasárnap, 15:10

Ceglédi EKK - ZTE NKK 68-66 (19-22, 20-18, 18-7, 11-19). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, középszakasz. Cegléd, 200 néző. Jv.: Surányi, Herbai, Menyhárt.

Cegléd: Orbán (16/3), Cymmer (7/3), Medgyesy (4), Serbán (15), Kobolak (12). Csere: Morozinska (4), Baksa (1), Millner (9/9), Filipovicz D. Vezetőedző: Újhelyi Gábor.

ZTE: Czank (15), Szélesy (14), Ambrus, Vida (11/9) Horváth Zs. (1). Csere: Varga (15), Szalay (2), Gensler (8/6). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A mérkőzés elején pontatlanul dobott mindkét csapat. A hazaiak nyugodtak meg hamarabb (6. p.: 10-5).. A Ceglédből Serbán, a ZTE-ből Vida vállalta magára a pontszerzést, az első negyed végén mindketten már 10-nél jártak. A második játékrészben továbbra is fej-fej mellett haladt a két csapat. A ZTE a negyed közepén hat ponttal elhúzott (24-30), de a hazaiak nem hagyták magukat. Minimális ZTE előnnyel következett a nagyszünet. A harmadik játékrészben elképesztően gyenge támadójátékot produkált a zalai csapat, mindössze 7 pontot szerzett. A hazaiak ez idő alatt 10 pontra növelték előnyüket. A befejező negyedben hatalmas energiákat mozgósítva visszajött a mérkőzésbe a ZTE. (39. p.: 64-64). Vezetett is, de a Cegléd újítani tudott és nyert. A ZTE csak magát okolhatja a vereségért, amiért a 3. negyedben gyenge támadójátékot produkált.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első két negyedben sok pontot kaptunk, lendületbe hoztuk a hazaiakat. A 3. negyedben gyengén támadtunk, összességében ez okozta vereségünket. Nincs semmi veszve az 5. hely kapcsán. Az utolsó fordulóban a Pécs ellen nyernünk kell hazai pályán.