A harmadik mérkőzés dönt

2014. április 19. szombat, 13:20

ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 73-63 ( 24-5, 13-20, 17-17, 19-21)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Bognár, Surányi, Tóth K.

ZTE: Török (10/3), Fuisz (3), Czukor (5/3), Horváth Zs.(20), Vágvölgyi (2).Csere: Varga (13), Mányoki (10/9), Ivanovics (10/6). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szekszárd: Scsekics (24/6), Theodorán (3), Dusanics (7), Singleton (2), Zele (15/3). Csere: Tamis (12/12), Studer Zs., Hajdu, Simon, Kotnyik. Vezetőedző: Magyar Gergely.

Nagyszerűen kezdték a mérkőzést a hazaiak, kiválóan védekeztek, jó ritmusban támadtak (5. p.: 15-2). Az első negyed további részében robogott a zalai "expressz". Nem úgy a másodikban, a vendégek zóna védekezése megzavarta a hazaiakat. A ZTE 3 percig nem dobott kosarat, és vendégek 10 pontos különbség környékére zárkóztak fel. A nagyszünet után is tartott a vendégek lendülete (21. p.: 39-32). A hazaiak a hibák sorozatát követték el. Eladott labdák, lépéshibák, és így tovább. Végül azonban, ha nehezen is, visszatalált a helyes útra ZTE. A befejezés előtt négy perccel már 20 ponttal vezetett (68-48). Ezután érthetetlen módon azonban ismét kiengedett, de győzelme nem fogott veszélyben.

A ZTE a találkozó során hullámzó teljesítmény nyújtott. Az első 10 percben megszerzett jelentős előnye kitartott a találkozó végéig. Szekszárdon a harmadik találkozón viszont jóval egyenletesebb teljesítményre lesz szükség, ha az egerszegi csapat tovább akar jutni.

A két győzelemig tartó páros csata állása 1-1.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Jó kezdésünk nagyban hozzájárult győzelmünkhöz. A páros mérkőzés állása 1-1, jöhet a mindent eldöntő harmadik mérkőzés.

Magyar Gergely, a Szekszárd vezetőedzője: - Indiszponált kezdésünk meghatározta a találkozó lefolyását. Megpróbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, de nem sikerült. Hazai környezetben nyerni akarunk.