A harmadik kétpontos győzelem

2013. október 26. szombat, 14:57

Zalakerámia ZTE - Atomerőmű Paks 77-75 (18-19, 23-18, 23-18, 13-20).

img 6938 ab

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1700 néző. Jv.: Papp. Hegedüs, Jurák.

ZTE: Boston (6), Gáspár (11/9), Plumb (18/3), Safford (7/3), Lekli (13). Csere: Kámán (12/9), Kovács (5/3), Koma (5), Kertész. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Paks: Medve (2), Körtélyesi (5), Szabó (9/3), Kovács Á. (3/3), (8), Tóth Á. (5). Csere: Summers (4), Jones (20/3), Vaughn (19/18), Eilingsfeld, Baki (3/3).Vezetőedző: Branislav Dzunics.

Jól kezdte a találkozót a ZTE, de a folytatásban a vendégek magukra találtak, sőt a vezetést is átvették. A második negyedben egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. A negyed hajrájában hat ponttal is vezetett a ZTE (18. p.: 35-29). Úgy nézett ki 10 pont is lehet a két csapat között, azonban eladott labdák után Vaughn két triplájával felzárkózott a Paks.

img 6973 ab

A nagy szünet után folytatódott a küzdelem, a hazaiak pár pontos előnyüket tartották. A negyed közepétől Gáspár és Kámán pontjaival meglépett a ZTE (59-50). A hazaiak kézben tartották a mérkőzés irányítását és állandósult a két csapat közötti 10 pontos különbség. A remeklés egészen a 34. percig tartott 73-63 után több mint 4 percen át nem dobott kosarat a ZTE, amit a vendégek maximálisan kihasználtak. A 38. percben mindössze két pont volt a különbség a két csapat között. Plumb hárompontosa és Kámán büntetőből szerzett 1 pontja meghozta a bravúros, kétpontos győzelmet - immár harmadszor a bajnokságban - a ZTE számára.

img 6978 ab

Vélemények:

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - Nagyot küzdöttünk, ennek, no meg annak köszönhetjük sikerünket, hogy több jó szériánk akadt a mérkőzés során. A győzelem fontos eleme volt, hogy lepattanózásban is a Paks fölé kerekedtünk.

Branislav Dzunics, a Paks vezetőedzője: - Kis híján a sírból sikerült visszahozni a mérkőzést. A ZTE a mérkőzés során többet kezdeményezett, gratulálok sikerükhöz.

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Örülök ponterős játékomnak, de még mindig nem vagyok elégedett teljesítményemmel. A győzelemnek nagyon örülök.

x x x

A mérkőzés után Gyutai Csaba, Zalaegerszeg polgármestere bejelentette, hogy Urbanics Pál, egészségügyi okok miatt kérte felmentését az ügyvezetői posztról. Helyére Podlovics Pétert kapott megbízást.