2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

A hajrában sikerült fordítani

2012. március 25. vasárnap, 08:55

ZTE NKK - Ferencváros 62-57 (17-17, 9-20, 18-7, 18-13). NB I női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8 helyért. Zalaegerszeg, 400 néző. Jv.: Kapitány, Szabó, Márton.

img 0510 a

ZTE: Bukovszki (4), Szélesy (7/3), Zsovár (11/3), Czukor (6), Vida (13/6). Csere: Varga (3), Szalay (14), Ambrus (4), Horváth Zs. Vezetőedző: Gáll Tamás.

FTC: Englert (5/3), Szlimák (7), Ruják (12), Turóczi (15/3), Russai. Csere: Kovács (16/6), Tamás, Süle (2). Vezetőedző: Farkas Sándor.

Álmosan kezdte a mérkőzést a ZTE, a fővárosiak kihasználták ezt és repülőrajtot vettek (6.p. 7-15). Ezután megrázta magát a hazai csapat, ami arra volt elég, hogy utolérje ellenfelét. A második negyed elején rövid átvette a vezetést a ZTE (11. p. 21-20), azonban a fővárosiak újítani tudtak. Támadásban ponterősek voltak, ugyanakkor a hazaiak sokat hibáztak a palánk alatt. Gyorsan 10 pont fölé nőtt a vendégek előnye (18.p. 23-24).

img 0514 a

A nagyszünet után 5 percig még a fővárosiak irányítottak, de aztán Szalay vezérletével visszajött a mérkőzésbe a ZTE. A hazaiak irányítója jól fogta össze a csapatot, s mellette fontos pontokat szerzett. A negyed hajrájában egyenlített ZTE.

A befejező játékrész fej-fej melletti csatát hozott, a hazaiak jól védekeztek, míg a Ferencváros támadásban elbizonytalanodott. Az utolsó percben 57-57-es állásnál Zsovár triplája célba ért, Bukovszki is értékesített két büntetőt, ezzel nagy küzdelemben nyert a ZTE és 1-0-ra vezet.

img 0537 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidei gyenge játékunk után a második játékrészben mutatott harciasságunk meghozta az 1-0-s vezetést számunkra.

Farkas Sándor, az FTC vezetőedzője: - Régóta nem foglalkoztam a játékvezetőkkel, de a második félidőben a faultok megítélésének nem mértek egyforma mércével.