2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

A hajrában bukták el

2016. április 03. vasárnap, 08:10

ZTE NKK - Uniqa Sopron 61 -79 (10-12, 19-18, 23-25, 9-24)

NB I-es női kosárlabda mérkőzés. Rájátszás az 1-8. helyért, 2. mérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Makovsky, Surányi, Gyuris.

ZTE: Nagy (13), Szélesy (11/3), Gáspár-Szalay (5/3), Licskai (2), Pap (3). Csere: Velkey (7/3), Horváth Zs. (11/3), Böröndy (9/3), Orsó. Vezetőedző Gáll Tamás.

Sopron: Fegyverneki (15/3), Cziglar (2), Simon (11), Krnjics (4), Peters (20). Csere: Honti (13), Crvedakics (4), Határ (8), Lelas (2), Dubei. Vezetőedző: Sterbenz László.

A ZTE három perc után talált a gyűrűbe, de a vendégek sem céloztak pontosan. (3. p.: 0-6). A házigazdák főleg a védekezés terén javultak fel, és kevesebb labdát adtak el. Rövid időre átvették a vezetést is (9. p.: 10-8). Ezután a Sopron letámadott, többször szerzett labdát, amelyből játékosai könnyű kosarakat dobtak. (14.p: 17-22). Egy időkérés után Velkey 3 pontosával kezdte meg a felzárkózást a ZTE. Feljavult a hazaiak támadójátéka, és egy pontra feljöttek (19. p.: 29-30). A nagyszünet után tovább tartott a ZTE lendülete, Szélesy triplája után már három ponttal vezetett ( 22. p.: 35-32). Előjöttek azonban a régi hibák, egyenlített a Sopron. A befejező negyed közepéig jól tartotta magát a ZTE, az utolsó öt percre azonban játékosai fejben elfáradtak. A vendégek könyörtelenül kihasználták hibáikat, és biztosan nyertek.

A Sopron 2-0-ás összesítéssel jutott a legjobb négy közé, a ZTE az 5-8. helyért folytatja a rájátszásban.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Három és fél negyeden át jól játszott a csapat, amiért dicséret illeti. Az utolsó öt percben játékunkból hiányzott a koncentráció.

Sterbenz László, a Sopron vezetőedzője: - A 2-0-ás továbbjutásunknak örülök, a többi jó hírt megtartom magamnak.