A "hagyományos” rövidzárlat vereséget ért

2013. november 30. szombat, 08:52

PVSK Pannonpower - Zalakerámia ZTE KK 85-74 (16-17, 28-18, 19-23, 22-16)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Pécs 1000 néző. Jv.: Győrffy, Frányó, Rácz.

PVSK: Halász (2), Kovács P. (22/12), Csabay (8/6), Mortellaro (13), Budimir (33/21). Csere: Bíró (3), Nelson, Nagy K. (4). Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE: Boston (9/3), Kovács Á. (16/6), Gáspár (3/3), Safford (13/3), Lekli (18) Csere: Kámán (5/3), Kertész (6/3), Koma (4), Puszta. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két csapat. A negyed közepén a ZTE ötpontos előnyre tette szert (6-11). Hazai időkérés után pillanatok alatt egyenlítetek a pécsiek (11-11). A második negyed közepéig egyik csapatnak sem sikerült elhúznia. A negyed közepén a pécsiek ritmust váltottak. Dobás pontosságuk feljavult, és elléptek a zalai csapattól. Völgyi Péter egymás után kétszer is időt kért, mindhiába, a 10 pont körüli különbség állandósult a két csapat között.

A nagyszünet után ZTE megpróbált felzárkózni, de amikor megközelítette a hazaiakat (25. p.: 53-49) jött az újabb gödör, és ismét tíz pont környékére nőtt a hazaiak előnye. A zalaiak nem bírtak a pécsiek két dobó gépével, Budimirral és Kovács P.-vel. A két játékos a PVSK pontjainak döntő többségét szerezte. A vendéglátók dobás biztonságban is felül múlták a ZTE-t, főleg a 3 pontosok terén.

A ZTE ismét nagy árat fizetett, hogy a második negyedben hagyta elhúzni a PVSK-t, és zsinórban ötödik vereségét szenvedte el.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - A mérkőzés elején nem tudtuk kellőképpen kihasználni a hazaiak hibáit, nem sikerült tartatni előnyünket. Tartalékosak voltunk, de ilyen sok eladott labdával nem lehet mérkőzést nyerni.

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - Sajnos, minden mérkőzésen van egy 5 perces rövidzárlatunk, amikor az ellenfél elhúz. Utána minden energiánkat felemészti a felzárkózás. Nagyon elkeserít, hogy ismét vesztesként kellett levonulni a pályáról.