2024.07.06., szombat - CsabaZalaegerszeg időjárása

A győzelemhez több kell

2012. március 10. szombat, 21:59

ZTE NKK UNI Seat Győr 63-69 ( 20-17, 6-16, 21-17, 16-19). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Farkas, Söjtöry, Tóth K.

img 0023 a

ZTE: Bukovszki (2), Szélesy(12), Zsovár (6), Vida (14/6), Horváth Zs.(2). Csere: Czukor (16), Varga (2), Szalay (8). Ambrus (1). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Győr: Ciglar (15), Simon (5), Rasheed (11/3), Nagy-Bujdosó (13), Hollingsworth (15). Csere: Őri (1), Semsei (7), Laklóth (2). Vezetőedző: Fűzy Ákos.

img 9973 a

Lendületesen kezdett a hazai csapat a rangadón, amelynek valójában már nem volt tétje. A Győr a 2. a ZTE a 4. helyen zárta az alapszakaszt. A ZTE a 7. percben már 15-9-re vezetett, a hajrá azonban a vendégeké volt, akik felzárkóztak. A második negyedre alaposan bekeményítettek a győriek, s átvették a vezetést, a hazai csapat 9 perc alatt mindössze 4 pontot dobott, A zalaiak nem nagyon boldogultak a vendégek centerével Hollingsworth-tal. A nagy szünet után alaposan belehúzott a ZTE, a 32. percben hosszú idő után ismét átvette a vezetést (51-50). A mérkőzés hajrájában érvényesült a vendégek fizikai és magassági fölénye. A Rába-partiak végül is nagy csatában nyertek, de a jól küzdő egerszegiek is minden dicséretet megérdemelnek.

img 9965 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Kár a mérkőzésért, apró dolgok miatt maradt el a sikerünk. A győzelemhez viszont több jó egyéni teljesítmény is kellett volna.

Fűzy Ákos, a Győr vezetőedzője: - Tartalmas, szép epizódokkal teli alapszakaszon vagyunk túl. Ma közepes játékkal, de jól védekezve nyertünk.