A befejező negyedet nem bírták

2015. január 11. vasárnap, 11:41

ZTE NKK - Uniqa Euroleasing Sopron 79-89 (20-18, 29-28, 19-22, 11-21)

NB I-es női kosárlabda mérkőzés. Zalaegerszeg, 250 néző. Jv.: Söjtöry, Praksch, Gelencsér.

ZTE: Nagy D. (18/6), Mackay (18/12), Varga (4), Horváth Zs. (16), Zele (9). Csere: Szélesy (11), Darida (1), Ambrus (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Sopron: Ciglar (12), Kuttor (9/3), Mcbride (19/6), Hartley (22/9), Stankovics (11). Csere: Simon, Zsovár (2), Weninger, Crvenvedakics (10), Krnjics (4). Vezetőedző: Igor Polanek.

Az egerszegi lányok a hét közben már meghúzták az aktuális bajnok "bajuszát", de nyerniük nem sikerült. Szombaton az éllovas Sopront fogadták. A kezdeti gyengélkedés után a ZTE átvette a játék irányítását. A hazaiak jól védekeztek, és támadásban is pontosan dobtak. (15.p.: 41-32). A bírók azonban két sportszerűtlenségi hibát fújtak ellenük, s feljött, majd egyenlített a vendégcsapat (19. p..49-49). Az események nem törték meg a hazai csapatot, fordulás után egy ideig még tartott a lendületük, közel 10 ponttal is vezettek ( 24. p.: 62-53). Az éllovas azonban némi bírói segédlettel előbb egyenlített, majd fokozatosan elhúzott a kevesebb minőségi cserével rendelkező ZTE-től. A befejező 10 percre a hazaiak teljesen elfáradtak, a soproniak könnyedén fordítottak.

A ZTE egy héten belül két magyar élcsapatot is megizzasztott, ami mindenképpen dicséretes, és mutatja a klubnál folyó eredményes szakmai munkát.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A hétközi és a mostani találkozónkat is a hajrában buktuk el. A lányok három negyednyi jó játékához gratulálok. Összességében a befejező negyedben megérdemelten fordított a Sopron.

Igor Polanek, a Sopron vezetőedzője: - Nagyon nehéz mérkőzésen nyertünk.

A ZTE nem véletlenül verte meg a Győrt és a PEAC Pécset. Gáll Tamás nagyszerű munkát végez.