Archivum
Szüret és vadászati évadnyitó Egerszegen
Ma délután hivatalosan is kezdetét vette Zalaegerszegen az V. Belvárosi Szüret és Zalai Teríték rendezvény. Mint az az eseményt megelőző sajtótájékoztatón elhangzott: idén először szorosan összekapcsolódik a Szüret a sohollári Zalai Vadászati Évadnyitóval. Gyutai Csaba polgármester elöljáróban elmondta a kettős rendezvény célja, hogy népszerűsítsék az egyre fejlődő borászati kultúrát, valamint a vadászatot és a zalai erdőkben rejlő egyéb kincseket- például a gombát. Nem véletlen, hogy az idei szüret programja számos gasztronómiai meglepetést kínál, "Zalai teríték" címmel: vad és gombaételek, valamint tradicionális zalai falatok kerülnek az asztalra.
Bor a belvárosban, szarvasbőgés Soholláron
Takács Pál a Szép Zala Vadászati Társaság elnöke elmondta: a vadászati évadnyitót ebben az esztendőben ismét Sohollárban rendezik meg. Az előző években próbálkoztak más helyszínekkel is, ám ez a terület bizonyult eddig a legmegfelelőbbnek. Szeptember elsején, szombaton déltől várják az érdeklődőket a 75-ös főút melletti vadászati helyszínre, ahol számtalan izgalmas programmal találkozhat a betérő. Többek között szarvasbőgő-bemutató, vadfőzőverseny, kutyaszépségverseny, vadászkutya-bemutató és agár-futtatás is szerepel a késő délutánig tartó repertoáron. Az elnök szeretné, ha minél többen kilátogatnának az eseményre, annál is inkább, mert a rendezvény nem zártkörű. Mint fogalmazott: kinyitották a kapukat, s nemcsak vadászokat várnak az évadnyitóra, hanem mindenkit, aki kicsit is érdeklődik az erdők világa iránt.
A sajtótájékoztatón Ferencz András a fesztivál produkciós vezetője elmondta: soha ennyi borász nem jelentkezett még a Belvárosi Szüretre, így összesen 25 stand fogadja a vendégeket a borutcában. A Dísz téren pedig 40 árus kézműves-termékeiből lehet válogatni.
Tompagábor Kornél fesztiváligazgató örül, hogy az ötödik alkalommal megrendezésre kerülő szüreti mulattság kezdi "kinőni" magát. Jelzi ezt az is, hogy a program az NKA és a Magyar Turizmus Zrt. közös pályázatán sikeresen szerepelt, így ennyivel is több pénzt tudtak áldozni a háromnapos fesztiválra.
A megnyitón felvonultak a bor- és mézlovagrendek, valamint a vadásztársaságok képviselői. A közönséget a nagyszínpadnál Balaicz Zoltán alpolgármester és Mártonné Máthé Kinga, a Magyar Turizmus Zrt. belföldi igazgatója köszöntötte. Ha az időjárás is engedi, a hétvége folyamán számos könnyűzenei koncert, vásár és borászati-gasztronómiai program várja az érdeklődőket.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsTehetség és munka címmel nyílt kiállítása a művészeti gimnazistáknak