Archivum
Új kormányablakot avattak Lentiben
Megfelelve az országosan meghatározott, egységes arculati elem-felhasználás kritériumrendszerének, a régió és a kistérség elvárásainak, a 21. század követelményének, továbbá a kiemelt informatikai igényének Lenti Város Önkormányzatának Zrínyi utcai épületében március közepén avatták föl a hét ügyfélpulttal rendelkező kormányablakot.
Mindig legyen első az állampolgár!
Dr. Deák Rita miniszteri biztos - aki másféléve kapott felkérést a kormányablakokkal kapcsolatos feladatok koordinálására, a területi közigazgatás átalakítására - ünnepi beszédében kiemelte: a jó állam megteremtése újfajta gondolkodást kívánt meg, hogy az állampolgárok mielőbb érezhessék az attitűdváltást. Mostantól már nem kell tévelyegni a szak –és közigazgatási szervek ügyfélszolgálatainak útvesztőiben, mert az empatikus kormányablak ügyintézői gyorsan és hatékonyan segítenek Lentiben is. A gyomorszorító ügyintézés helyett egységes színvonalú, gyors, ügyfélbarát hálózat kialakításán fáradoznak az ország mintegy 300 helyszínén. Magyarországon több mint 3000 munkaállomás kiépítését tervezik az év végéig mintegy 30 milliárd forint felhasználásával.
Lenti város további terveinek sikeres megvalósításához erőt és kitartást kívánva Vigh László országgyűlési képviselő úgy fogalmazott: le a kalappal a helyiek előtt, mert ismét a győzelemre, a sikerekre, a folyamatos fejlődésre szavaztak.
Rigó Csaba kormánymegbízott aláhúzta, a kormányablak avatás Zalaegerszegen március 21-én folytatódik és év végéig még öt megyei helyszínen adnak majd át olyan ügyfélbarát irodákat, ahol az állampolgárok gyors és precíz kiszolgálása a cél. Lenti ismét gyarapodott egy szép, párját ritkító intézménnyel, ahol nagy szakértelemmel, empátiával rendelkező ügyintézők kedvesen segítenek mintegy negyedezer, az államigazgatással kapcsolatos ügytípus szolgálatkész intézésében. A Lentiben élők ráadásul ugyanazt a minőséget kapják meg, mint a megyeszékhelyen, vagy a fővárosban.
Horváth László polgármester köszöntőjében rávilágított: a hivatal 3 évvel ezelőtti felújításakor még nem gondolták, hogy a korábbi, földszinti okmányiroda helyén mostanra egy kulturált belső térrel rendelkező, szép környezetű ügyfélfogadó rendszer fog kiépülni. Partneri együttműködéssel, rugalmassággal, találékonysággal sikerült kialakítani a helyet, ahol egyszerűen, hatékonyan, szakmai kompetenciával, az emberek elvárásaira figyelve intézik az ügyeket reggeltől estig.
Az avató szalag ünnepélyes átvágása után Köbli Tamás plébános a hála, a hűség és a keresztény magatartás gondolatkörére fókuszálva elmondta: az ide betérők bátorságot, nagylelkűséget, megértést és segítséget várnak. Az épületet megszentelve az Úristen áldását kérte az ötletadókra, a megvalósításban résztvevőkre, a munkatársakra és az ide ügyfélként betérőkre is.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Két új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz LetenyénVáros a tévésorozatok mentén - belvárosi séta Zalaegerszegen -
rovatunk hírei
Keserédes győzelem a szezonzárónA bronz már megvanHajrában kicsikart győzelemElőnyben a fővárosiakTávolodóban az élvonalTovább élnek a feljutási reményekA győzelem bajnoki címet értJól hajráztak a hazaiakAz edzőváltás sem segítettVisszavágott a bajnok top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásKultúráról, közéletről a Tisza Sziget zalaegerszegi rendezvényénMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji Múzeum