Archivum
Bátorságuk, hazafiságuk ma is példa
1848 emléke azért is oly eleven bennünk, mert az első lépés volt a polgári Magyarország felé vezető úton. Olyanok álmodták valóssággá, akik tudták, hazánk szabadsága, függetlensége, a polgári Magyarország eszméje elválaszthatatlanok egymástól – fogalmazott ünnepi beszédében Dömötör Csaba miniszterhelyettes a Csány László szobránál Zalaegerszegen.
Megemlékezés a 48-as szabadságharc és forradalom hőseiről
Mint mondta, a 48-as szabadságharc azért lehetett egyetlen vér nélküli forradalom akkoriban, mert mindenki egyet akart az országban. Kitért Csány László szerepére, aki királyi majd kormánybiztosként elszántan szervezte az ellenállást, intézte a hadsereg ügyeit, mellyel sikeresen védte meg a déli határszakaszt. Intézte Bem József hadseregének ellátását is, így neki is köszönhető a császári csapatok kiverése Erdélyből. Egy volt azon hősök között, akik miatt a 48-as magyar szabadságharc és forradalom európai mértékkel is példaértékű volt.
Az államtitkár arra figyelmeztetett, hogy 48-hoz hasonlóan most újra olyan időket élünk, melyek befolyásolhatják szabadságunkat. Ezúttal a szuronyok helyett a migrációval kell megküzdenünk. Az elmúlt évben ugyanis másfél millió bevándorló érkezett ellenőrizetlenül, miközben az Európai Unió egyes vezetői megfeledkeznek a történelem vastörvényeiről. Multikulturalizmust, békés egymás mellett élést hirdetnek, de ehelyett brutális terrorcselekmények tartják sakkban a tagállamokat. Az unió szemben állva minden európai értékkel, úgy akarja rákényszeríteni az országokra a kötelező betelepítési kvótát, hogy azok lakosságát nem kérdezi meg. Ilyen körülmények között, nem túlzás azt állítani, hogy Európában ismét bátorságra, elszánt kiállásra, és józan észre van szükség. A bevándorlás nem lehetőség, hanem veszélyforrás. Ezért magyarként nem engedhetjük meg, hogy mások döntsenek sorsuk felett, hangsúlyozta a miniszterhelyettes.
A megemlékezés szentmisével kezdődött a Mária Magdolna Plébániatemplomban. A Deák-szobornál Juhász Előd János diák-alpolgármester mondott beszédet. A Csány-szobornál Boronyák Tibor, a gyenesdiási Asbóth Sándor Huszárbandérium tagja elszavalta Petőfi Sándor Nemzeti dal című versét, a Maros Művészegyüttes pedig mezőségi táncokat adott elő.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Április 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltásaPataki Botond ismét magyar bajnok!Bravúrgyőzelemmel indította a rájátszást a ZTE NKKForgalomelterelés a HEMO épületénélVédekezés a kibercsalások ellenEgyetemi napok és városi diáknapok Zalaegerszegen -
rovatunk hírei
1000 üdvözlőlap és meghívó Verdák: Al Barátokra lel101 híres bombázó Traffipax infó 2016.Július 20.Páka szerethető, élhetőSármellék sikereiNaperőmű létesülhet Söjtörön"Amerikából jöttünk, 25 érmet hoztunk!” Tavat kerülő vesebetegekKöszöntötték az 500 ezredik ügyfelet top 10
A gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséértBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsA diákok digitálisra cserélnék a vasútállomás retro utastájékoztató táblájátZalaegerszegi kosaras sikerek az országos diákolimpián Egyetemi napok és városi diáknapok ZalaegerszegenSzentmihályi Imre előtt tiszteleg a Zalai Múzeum 27. száma