Archivum
Zalai pincészetek a borünnepen
Keszthelyen a Balaton-parti borutcában újra kinyitott a Zalai Borcégér, azaz a Keszthelyi Borünnep, ahol a zalai és környékbeli pincészetek mutatták be kínálatukat. A szervezők idén is az érdeklődők kedvében jártak vásári finomságokkal és színes kulturális programokkal. A zalai dombhátak jófajta borait kínáltak a badacsonytomaji, garabonci, gyenesdiási, hegymagasi, keszthelyi, nagyradai, rezi és vonyarcvashegyi borházak.
XXI. Zalai Borcégér Keszthelyen
A nyitóünnepség ezúttal is a Fő térről startoló borfelvonulással vette kezdetét, majd a parti nagyszínpadon nyitották meg az ötnapos programot, melyre hivatalosak voltak budapesti, székesfehérvári, adonyi, badacsonyi, villányi, móri, velencei, balatonboglári, sümegi és Szlovéniából érkezett borrendek valamint a Letenyéről és Keszthelyről érkezett borbarát hölgyek is. Utóbbiak nevében Nádler Józsefné elnök adta át a borverseny különdíját a Rádi Pincészet vezetőjének a félédes cserszegi fűszeres előállításáért. A tiszta, minőségi borokat és azok közösségteremtő értékét dicsérte köszöntőjében Manninger Jenő, a megyegyűlés elnöke. A szőlőt művelők erőfeszítéseiről is megemlékezett rövid köszöntőjében Ruzsics Ferenc polgármester, majd kicsivel később átadta a "Város Bora" címet és rangot jelentő oklevelet a Bezerics Borház tulajdonosának a "Birtok Bor" termelőjének.
Megnyitójában dr. Brazsil József, a 13 éve alakult Da Bibere Zalai Borlovagrend elnök-nagymestere a fesztivál 21 évvel ezelőtti megszervezését elevenítette föl, majd a jókedvet, jó egészséget adó, a "szeretet italaként" emlegetett bor dicséretébe kezdett. Tálos Tamás nagymester, a Magyar Borrendek Országos Szövetségének alelnöke egy érdekes idézettel tette emlékezetessé az ünnepséget. Szerinte: Bor nélkül lehet ugyan élni, de teljesen fölösleges.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Véget ért a szezon az Egerszegi Titánoknak az Andersen-ligábanKét új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz Letenyén -
rovatunk hírei
Keserédes győzelem a szezonzárónA bronz már megvanHajrában kicsikart győzelemElőnyben a fővárosiakTávolodóban az élvonalTovább élnek a feljutási reményekA győzelem bajnoki címet értJól hajráztak a hazaiakAz edzőváltás sem segítettVisszavágott a bajnok top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertKultúráról, közéletről a Tisza Sziget zalaegerszegi rendezvényénHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji Múzeum