Archivum
Szánnal ment a betegekhez
A kávét három cukorral issza, alkalomadtán egy-egy pohár bor, vagy pezsgő is belefér. A hosszú élet titka azonban mégis inkább a folyamatos szellemi és fizikai aktivitásban, és a harmonikus családi életben rejlik. Dr. Bolla István nyugalmazott orvost 90. születésnapja alkalmából köszöntötte Dr. Kovács Gábor jegyző.
90 éves doktort köszöntöttek
Bolla István 1923-ban született a Veszprém megyei Pórszalókon. A középiskolát a pápai Benedek rendi gimnáziumban végezte, orvosi diplomát pedig a fővárosi orvostudományi egyetemen szerzett, annak ellenére, hogy tanulmányait a háború, majd a hadifogság is hátráltatta. A szigorló évek letöltése után, 1953-ban Salomváron kezdett dolgozni. Asszisztense akkoriban felesége volt, akivel még Budapesten ismerkedett meg.
A falu egykori körorvosa a kezdeti időket felidézve elmesélte: akkoriban még nem volt villanyvilágítás, sem aszfaltozott járda. Emiatt ha beteghez hívták gyalog, lovas kocsival, vagy szánnal tudott csak a helyszínre menni, gyakran térdig érő sárban. Felesége, Bolla Istvánné Marika néni ehhez hozzátette: férje női gumicsizmából készített magának cipő- és lábszárvédő lábbelit a hatalmas sár ellen, amit hazatérve egy lavór vízben áztattak.
A házaspár 19 évet töltött el Salomváron, időközben születettek meg gyermekeik (István, Mária) is. 1972-ben aztán Zalaegerszegre költöztek, ahol a doktor előbb a Mártírok úti majd a páterdombi rendelő körzeti orvosa lett. Bár szülésznek készült, a salomvári évek alatt az orvostudomány számos területén (belgyógyászat, fogászat) szakmai gyakorlatot szerzett. Sokoldalú és sikeres munkáját "Érdemes Orvos", "Munka Érdemrend ezüst fokozata" és "Kiváló Munkáért" díjakkal is elismerték.
1983-as nyugdíjba vonulását követően még néhány évig foglalkozott gyógyítással. Mint mondja, bár már jó ideje nem praktizál, ám az orvostudománytól nem szakadt el, hiszen szívesen olvas orvosi könyveket, tudományos cikkeket. Napjai aktívan telnek; még most is rendszeresen barkácsol, fúr-farag a garázsban, ha pedig az időjárás engedi, szívesen megy a család balatoni nyaralójába. Mivel pedig egyik unokája a nyáron nősült, bízik abban, hogy hamarosan dédunokája is lesz.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsÖsszefogás a barlahidai barokk orgona megmentéséért