Archivum
Kismotorfecskendő-szerelésben mérték össze erejüket a tűzoltók
Az összetett első helyet megszerezve az Alsópáhoki Önkéntes Tűzoltó Egyesület hölgyei bizonyultak kategóriájukban a legjobbnak a harmadik országos kismotorfecskendő-szerelési bajnokságon (képünkön). A tíz fordulóból álló megmérettetés utolsó versenyét szeptember 28-án Zalaszentivánon tartották, ami a versenysorozat záró fordulója is volt egyben.
A verseny ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét, Dobson Tibor tűzoltó dandártábornok, a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke és Takács Ottó tűzoltó alezredes, a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese, valamint Dormán Miklós, Zalaszentiván polgármestere mondott beszédet. A szövetség elnöke ezután oklevelet adott át a bajnokság zalaszentiváni fordulóján jelen lévő és a dunai árvízi védekezésben kiemelkedő helytállást nyújtó tizenegy önkéntes tűzoltó egyesületnek, továbbá emléktárgyat adományozott a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságnak, a Zalaszentiváni Önkéntes Tűzoltó Egyesületnek, mint rendezőnek és a házigazda település polgármesterének.
Dormán Miklós megköszönve az elismerést, elmondta, a helyi önkéntes tűzoltó egyesülettel közösen ismét örömmel adtak helyet a rangos rendezvénynek, és látták vendégül az ország számos településéről érkező versenyzőket.
A versenysorozat fővédnöke, Bérczi László tűzoltó dandártábornok, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság országos tűzoltósági főfelügyelője érdeklődésünkre elmondta, a verseny legfontosabb üzenete a közösségépítés, hogy az ország különböző településein tevékenykedő önkéntes tűzoltók jó hangulatú megmérettetéseken megismerjék egymást, egymás munkáját. A katasztrófák elleni védekezés nemzeti ügy, ami nemcsak a hivatásosok feladata, hiszen egy-egy mentés során több szakterület is érintett, így szükséges az ezen területeken ténykedő szakemberek közreműködése. Ebbe a sorba illeszkednek az önkéntesek is, akik hatékonyan tudják megkezdeni a mentést a hivatásosok kiérkezéséig. A települési önkénes tűzoltók képezik ugyanis a helyben lévő, azonnali segítséget, aminél gyorsabb nincs.
A verseny tizedik fordulójában huszonegy csapat mérte össze felkészültségét. Retro kategóriában az első helyet az Újbuda Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság, a második helyet Becsehely Önkéntes Tűzoltó Egyesület, a harmadik helyet a Györöki Hamutiprók érte el. Modern kategóriában első helyezett Baja, második Püspökladány, harmadik Újbuda Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság lett. A női kategóriában első lett Böhönye Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság, második az Alsópáhoki Önkéntes Tűzoltó Egyesület, harmadik helyen végzett a Hegykő Önkéntes Tűzoltó Egyesület női csapata.
Ez a kategória nagy zalai sikert hozott, az alsópáhoki hölgyek összetett első helyen zárták a versenysorozatot. Kálóczi Imréné, a csapat vezetője elmondta, kemény felkészülés előzte meg a versenyt, hetente két-három napon is gyakoroltak Töreki Tibor parancsnok, hivatásos tűzoltó irányításával. A tízből nyolc fordulót megnyertek, a motor meghibásodása miatt egy érvénytelen szerelésük volt, a zalaszentiváni versenyen pedig csak a második helyet tudták megszerezni. Majdnem sikerült a kitűzött cél, hogy minden fordulót megnyernek, de nem bánkódnak, a bajnoki címnek rendívül örülnek. Ezúton is köszönik az önkormányzat és a szponzorok támogatását, ami lehetővé tette, hogy minden helyszínen ott legyenek.
További fotók a GALÉRIA rovatban!
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Két új erdélyi dinoszauruszfaj nyomaira bukkantakCsalássorozat zajlik a Booking szállásfoglaló oldalt felhasználvaIdén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz LetenyénVáros a tévésorozatok mentén - belvárosi séta Zalaegerszegen -
rovatunk hírei
Keserédes győzelem a szezonzárónA bronz már megvanHajrában kicsikart győzelemElőnyben a fővárosiakTávolodóban az élvonalTovább élnek a feljutási reményekA győzelem bajnoki címet értJól hajráztak a hazaiakAz edzőváltás sem segítettVisszavágott a bajnok top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertKultúráról, közéletről a Tisza Sziget zalaegerszegi rendezvényénHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji Múzeum