Archivum
Korszakváltás a moziban
Ünnepélyes gálaesttel és dombormű elhelyezéssel avatták fel a zalaegerszegi Art Mozi felújított nagyszínpadát. Az egykori Ady-terem színpada Keresztury Dezső nevét vette fel.
Vetítés és kulturális programok
Kondor Anita, a mozit működtető Keresztury VMK igazgatója érdeklődésünkre elmondta: az előtérbe Borbás György néhai tanár és kutató Kereszturyról készített domborműve is felavatásra került, melyet leánya, Borbás Helga ajánlott fel az intézménynek.
A színpad felújítását tavasszal kezdte meg az intézmény, s májusra fejeződtek be a munkálatok. A saját költségvetésű projekt során a színpad 75 négyzetméterre bővült, így nem csak egyszemélyes produkcióknak, hanem nagyobb koncerteknek és táncesteknek is otthont tud adni a moziterem. Az 1,6 millió forintos beruházás egy korszakváltást is jelez, hiszen mint azt az igazgató elmondta, a filmgyártásban és forgalmazásban lassan megszűnik a 35 milliméteres film, ezért a jövő a digitális vagy projektoros vetítéseké. Jórészt emiatt - és takarékossági szempontok miatt is - a nagyteremben már egy ideje szünetel a vetítés. A régi "kettes" terem azonban továbbra is várja a filmbarátokat.
Kondor Anita igazgató és Gyutai Csaba polgármester a Keresztury-dombormű avatásán
Az Art Mozi funkciója mostantól kibővül: a vetítéseken kívül sokszínű kulturális programokkal várják majd az érdeklődőket a megújult színpadon. Nem szeretnék ugyanis, ha a város egyik legnagyobb befogadóképességű terme kihasználatlanul maradna. A mostani felújítás során az alsó három széksort eltávolították, ám így is 621 férőhelyes az egykori vetítőhely.
A mozi, a színpad névváltoztatásával már semmilyen formában sem viseli Ady Endre nevét. Persze a köztudatban még mindig Ady-moziként él az intézmény, mely 2004 óta a hivatalos iratokban is Art Moziként szerepel. A költő mellszobra azonban továbbra is az előcsarnokban marad, s jól megfér majd a most elhelyezett Keresztury domborművel egy helyiségben.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Tojáskeresés sok csokival a Göcseji FalumúzeumbanZalaegerszeg fejlődött a legdinamikusabban 2014-2024 közöttSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokTöbbször reggelizne a magyar úgy, mint húsvétkor, de nincs rá idejeÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanVersíró pályázatot hirdetett a Deák-technikumZalaegerszegi könyvadomány a baróti iskola könyvtáránakA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumZajlik a Landorhegyi úton a vízvezeték kiváltása -
rovatunk hírei
Horváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji MúzeumbanVárosi Farsang 2025 - ZalaegerszegMágia a műanyag világban - Dana Puhosh tárlataElkezdődik a volt HEMO felújítása„Az én babám lakodalmast játszik” - népviseleti babák kiállításaÉvindító sajtótájékoztató és ajándékozás a levéltárbanTakács Ágnes alkotásaiból nyílt emlékkiállítás Drabik és Drabik top 10
Nagypénteken is nyitva lesz a zalaegerszegi VásárcsarnokA gyülekezés alapjog: Zalaegerszegen is demonstrált a MomentumA fiúk körében is népszerű a fodrászat, főleg a barberkedésHorváth Csongor festményei az internet előtti kort idézikPörgős évadzárót kínál a Hotel MentholÁprilis 14-től gázvezeték rekonstrukciós munkálatok kezdődnek Zalaegerszegen, a Petőfi utcábanSzombaton húsvéti piac lesz Zalaegerszegen, sonkakóstolóvalNémeth Miklós grafikái ihlették a diákok verseitBemutatta Mintha repülnék című kötetét Szálinger BalázsTehetség és munka címmel nyílt kiállítása a művészeti gimnazistáknak