Búcsú a kupától

2013. január 31. csütörtök, 06:25

Work Force DKSK - ZTE NKK 72 -57 (18-13, 18-18, 13-10, 23-16). Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés, visszavágó a legjobb 4 közé jutásért. Miskolc 700 néző. Jv.: Frányó, Rácz, Hervai.

DKSK: Bukovszki (4), Skorics (8), Raven (22/3), Bozóki (6), Szabó P. (6). Csere: Sanford (11), Fürtös (7/4), Dubei. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

ZTE: Czank (17/3), Varga (6), Szélesy (8/6), Gensler (11/3), Horváth Zs. (2). Csere: Szalay (6), Ambrus (2), Vida (5/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Lendületesen kezdett a hazai csapat, és a 2. percben 9-2-re vezetett,. A negyed hajrájára csökkentette hátrányát a ZTE, s a következő negyedben is jól küzdött, de nem sikerült közelebb kerülnie ellenfeléhez. A nagyszünet után mindkét csapat támadó játéka pontatlanná vált. a vendégek sok könnyű dobó1 helyzetben hibáztak. Küzdött a ZTE, de nem sikerült 5 pont alá csökkentenie hátrányát. A befejező negyed hajrájában kényszerből sietette a dobásokat a vendégcsapat, azok azonban nem értek célba. Az ellentámadásból pedig a hazaiak rendre kosarat szereztek, és végül is biztosan nyertek. A mérkőzés összképe alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között. A ZTE 5 pontos előnye kevésnek bizonyult, a miskolciak jutottak tovább a Magyar Kupában.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon sok ziccert hibáztunk, a kontrákból ellenfelünk rendre kosarat dobott, ez okozta vesztünket. Ennek ellenére jól küzdöttünk, csak a hajrában lett ekkora a különbség.