Megvan az első győzelem

2012. október 21. vasárnap, 13:12

Zalakerámia-ZTE KK - Lami-Véd Körmend 101-92 (21-16, 30-21, 28-18, 22-37). NB I férfi kosárlabda-mérkőzés, Zalaegerszeg városi sportcsarnok, 2.300 néző. Jv: Cziffra Cs., Farkas G., Balogh Gy.

img 2805 a

ZTE: Copeland (19/6), Hudson (17/9), Gáspár (18/9), Baki (9/3), Simovics (15). Csere: Kovács (19/3), Kertész (2), Koma (2).

Körmend: Ruják (8/3), Brown (12/6), Ferencz (15/9), Buljan (31/12), Shaw (22/6). Csere: Farkas -, Fodor (2), Kutasi -, Sonyák (2).

Kipontozódott: Baki (36. p), Simovics (40. p), illetve Brown (40. p), Shaw (39. p).

img 2829 a

A találkozó első perceiben a vendégek vezettek. A ZTE rendezte a sorokat és a 4. percben már nála volt az előny ( 5-4). Mindkét oldalon a légiósok jeleskedtek a pontgyártásban. Magyar részről először Baki kapta el a fonalat, gyorsan szerzett 5 pontjával. A hazaiaknál Copeland igazolta, jó húzás volt szerződtetése, jól irányított és pontokat szerzett. A negyed végére elhúzott a ZTE.

A második negyed lején gyorsan egyenlített a Körmend (11. p.: 21-21). Ezzel aztán el is lőtte puskaporát, a zalaiak fokozatosan elhúztak. A légiósok mellet Gáspár is felzárkózott a pontgyártók sorába. A félidő végén kis híján húsz pont volt a különbség a két csapat között (19. p: 47-29).

img 2848 a

A nagyszünet után is folytatódott a ZTE szárnyalása. A jó védekezés mellet támadásban is pontosak voltak játékosai. A negyed közepén már több mint 20 ponttal vezettek (25. p.: 69-46). A hazai csapat lendülete tovább tartott, és akár 30 pont is lehetett volna a különbség, de aztán fokozatosan visszaesett a ZTE játéka. El is fáradt, a Körmend is feljavult. Mindenesetre a befejező negyedben 37 pontot kapott a hazai együttes, de szerencséjére a vasiaknak már csak a felzárkózás sikerült. A mérkőzés összképe alapján megérdemelt egerszegi siker született.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon örülök a győzelemnek, nagyon vártuk mindannyian. Ősi riválist győztünk le, rendkívül jó játékkal. A fiúk nagyon jól dolgoztak egymásért, amig tartott a szufla. Ezután azért problémáink is voltak, a Körmend tíz pont alá tudott jönni. Szerencsére még volt bennünk annyi erő, hogy a végjátékot kézben tudtuk tartani.

img 2875 a

Hencsey Tamás, a Körmend vezetőedzője: - Ha 101 pontot kapunk, azzal nem lehet meccset nyerni, még ha idegenben 92 pontot dobunk, akkor sem. Ellenfelünk első félidei zónája megtörte támadójátékunkat, ami később kihatással volt ember elleni játékunkra is. Játékosaink a 4. negyedben értették meg, hogy az addigi játék édeskevés, elkezdtek védekezni és a szerzett labdákból könnyű kosarakat tudtunk szerezni. Valahogy így kellett volna játszanunk végig.