Kiszenvedett győzelem

2012. október 07. vasárnap, 12:03

ZTE NKK - Ceglédi EKK 76 -70 (11-22, 22-15, 24-10, 19-23). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Boros, Sabáli, Németh.

ZTE: Szalay (19/9), Szélesy (2), Ambrus (8), Vida (23/9) Michailova (9). Csere: Varga (6), Czank (3), Horváth Zs. (6) Gensler (-). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Cegléd: Orbán (21/6), Baksa (8), Medgyesy (4), Kobolák (13), Morzinska (11). Csere: Cymmer (8/6), Filipowicz (5). Vezetőedző: Újhelyi Gábor.

Talán még a tavalyi Ceglédre emlékeztek a ZTE játékosai, mivel lazán, az ellenfelet talán lebecsülve kezdték a mérkőzést. A nyáron megerősödött vendégek éltek a sors által felkínált lehetőséggel, és gyorsan elhúztak Az 5. percben már 10 ponttal vezettek (5-15). Gáll Tamás egy időkéréssel megpróbálta rendezni a sorokat, ám kevés sikerrel járt. A vendégek jól védekeztek, a hazaiak rendkívül gyengén dobtak, A második negyed hajrájára összekapta, magát a ZTE, a nagy szünetben már csak 4 ponttal vezettek a vendégek.

A folytatásban egy jobban koncentráló hazai csapat lépett pályára. Hatékonyabb lett a védekezése, és a támadásoknak is volt ritmusa. A 23. percben vezetett először (40-39). Egy ideig nőtt a ZTE előnye, később állandósult a 10 pont körüli vezetés. Nem sikerült összeroppantani a vendégeket, sőt a hajrára csökkentette hátrányát a Cegléd, de a ZTE-nek már nem sikerült meleg pillanatokat okoznia.

Az egerszegi lányok hozták a kötelezőt, de a jobb képességű csapatok ellen a Cegléd elleni játék kevés lesz.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Roppant gyenge kezdés után ennyit kosárlabdáztunk, ami győzelmet ért.

Újhelyi Gábor, a Cegléd vezetőedzője - Majdnem sikerült meglepetést okoznunk, de végül győzött a rutin.