Két negyedig bírták

2015. január 08. csütörtök, 10:30

TLI- Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE 98 -71 (25-16, 26-20, 30-19, 17-18)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Székesfehérvár, 1200 néző. Jv.: Földházi, Minár, Gyuris.

Alba: Simon (14/6), Juhos (10/3), Tóth P. (6), Kromah (19/9), Csorvási M. (10). Csere: Kalve (18/3), Wood (11), Supola (2), Kovács Á. (8/6), Blaskovits. Vezetőedző: Székely Norbert

ZTE: Dzambics (9/3), Mohácsi (12), Darling (19/6), Lekli (12), Ilics (9) Csere: Fekete (5), Velkey (5/3), Kertész. Vezetőedző: Milos Sporar.

A ZTE csapatában a társakkal együtt melegített az 1-2-es poszton bevethető Stefan Fekete szerbiai magyar játékos, akivel az idény végéig kötött szerződést a klub. A hazaiak esélyeshez méltóan lendületesen kezdtek. Az erősen tartalékos zalai csapat azonban a negyed közepén felzárkózott (5. p.: 10-9). A második öt percben ritmust váltott a hazai csapat és ismét elhúzott. Nem hagyta magát a ZTE, bár továbbra is az Alba vezetett, Mohácsi pontjaival hat pontra felzárkózott (15.p: 34-28). A negyed hajrájában ismét a fehérváriak játszottak eredményesen, és 10 pont fölé nőtt előnyük. A nagyszünet után tovább tartott a hazaiak lendülete, és növelték előnyüket a fokozatosan elfáradó ZTE ellen. A befejező 10 percre visszavett a tempóból a hazai csapat, a vendégcsapat a nagyon súlyos vereséget elkerülte, de nem tudta megnehezíteni az Alba dolgát.

Az erősen tartalékos zalaiak gyakorlatilag 6 játékossal játszották végig a mérkőzést. Becsülettel küzdöttek, de a nagyobb játékerőt képviselő hazaiak magabiztosan érvényesítették a papírformát.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Az első félidőben még tartotta magát a csapat, de végül is hat ember játszotta végig a találkozót, így nem születhetett más eredmény. A fiúk becsülettel küzdöttek.

Kertész Dániel, a ZTE játékosa: - Egykori csapatom jelenleg erősebb, mint a miénk, nyilván fűtötte őket a visszavágás vágya is. Végig küzdött a csapatunk, de az Alba érvényesítette nagyobb tudását.