2024.07.03., szerda - Kornél, SomaZalaegerszeg időjárása

Ha a légiósok gyengélkednek

2015. október 18. vasárnap, 14:47

PVSK Pannonpower - Zalakerámia ZTE 81-62 ( 21-8, 23-15, 22-22, 15-17)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 700 néző. Jv.: Győrffy, Hegedüs, Hervay.

PVSK: Walker (12/3), Bíró (7/3), Popradics (20/9), Budimir (16/3), Horti (10). Csere: Antóni, Sértő (2), Demeter, Bödör (1), Halász (6), Harazin (7). Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE: Govens (10), Kinney (8/6), Kerpel Frónius (11/9), Krapics (6), Pantelics (4). Csere: Czinger (2),Velkey (4), Fekete (9), Mohácsi (8), Kis R. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Alaposan beragadtak a mérkőzés elején a zalaiak. Igaz a vezetést megszerezték, de a házigazdák a negyed második felében alaposan elhúztak tőlük.( 8. p.: 13-4). Négy percen át nem szereztek pontot, ami bőven elég volt a Pécs számára, hogy gyakorlatilag eldöntse a találkozó sorsát. A második 10 percben jobban csipkedte magát a ZTE, ami arra volt elég, hogy lassabban nőtt a különbség a két csapat között. A nagy szünetre így is meg lett a 20.

Szünet után a házigazdák vettek vissza a tempóból, vagy a ZTE javult fel, nem tudni. Egy biztos, nem nőtt a különbség a két csapat között, de nem is csökkent. A baranyaiak ügyeltek arra, hogy a ZTE ne reménykedhessen. Végül mindkét oldalon a cserék is lehetőséget kaptak, de a különbség megmaradt a két csapat között.

Az első negyed elképesztően gyenge támadó játéka után nem volt esélye a győzelemre a ZTE-nek. Ezúttal légiósaik mindegyike gyengélkedett, így simán nyert a Pécs.