2024.07.05., péntek - Emese, SaroltaZalaegerszeg időjárása

Magabiztos siker

2012. november 11. vasárnap, 09:10

BSE - ZTE NKK 60-76 ( 15-22, 14-17, 19-16, 12-21. NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. Jv.: Gál, Fodor, Rácz.

BSE: Bagi (4), Miháczi, Károlyi (7/3), Sonyák (14), Adamecz, 16). Csere: Hegedüs (4), Kovalcsik, Orsó (9/3), Vukov, Katona, Zsilinszky (6). Vezetőedző: Stevan Csupics.

ZTE: Szalay (9/3), Czank (4), Vida (19/9), Szélesy (4), Michailova (14). Csere: Horváth Zs. (2), Varga (13) Gensler (11/3). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A mérkőzés esélyese a vendégegyüttes volt, de az egykori válogatott Károlyival felálló BSE már jobb csapatok orra alá is tört borsot ebben az idényben. Koncentráltan kezdte a mérkőzést a zalai csapat, inkább a védekezésre fektette a hangsúlyt a mérkőzés elején. Viszonylag kevés kosár született. A második negyedben tartotta a lépést a ZTE-vel a fővárosi együttes, sőt a nagyszünet után sem sikerült a vendégeknek jelentős előnyre szert tenniük. A befejező negyedben azonban összeroppantotta ellenfelét a zalai együttes, fokozatosan őrölte fel ellenfele ellenállását, és magabiztosan hozta a számára kötelező győzelmet.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A múlt heti gyenge játékunk után sikerült a talpraállás, számunkra ez volt a legfontosabb. Végig irányítottuk a találkozót és megérdemelt győzelmet arattunk.