Bravúr a javából

2012. november 11. vasárnap, 09:08

Naturtex SZTE Szedeák - Zalakerámia ZTE 99-101 (17-21, 17-32, 33-19, 25-21, 7-9). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szeged, 400 néző. Jv.: Győrffy, Ádám, Szabó G.

IMG 3178

Szeged: Fekete (17/3), Kiss (5/3), Gurley (29/15), Csorvási M. (14), Dukics (13/3). Csere: Csorvási I. (7), Varga, Vida (6), Tanács (8). Vezetőedző: Molnár József.

ZTE: Copeland (20/9), Hudson (11/3), Gáspár (20/3), Koma (9), Simovics (26). Csere: Kovács Á. (3/3), Baki (9/3), Borszéki (3/3), Puszta. Vezetőedző: Völgyi Péter.

A bravúrra készülő vendégeknél mindkét center kezdőként lépett pályára. A Völgyi Péter által megálmodott taktika két negyeden át remekül működött. A zalaiak jól védekeztek és gyors támadások végén könnyű kosarakat szereztek. A második negyedben már 18 ponttal is vezettek és biztos győztesnek látszottak. A hazai együttes azonban nem adta fel, és a nagy szünet után gyorsan felzárkózott. A ZTE szerencsére nem roppant össze, és légiósai, valamint Gáspár ponterős játékának köszönhetően hosszabbítás után kicsikarta a győzelmet. Az idei szezonban első vidéki sikerének örülhetett a zalai csapat.

IMG 3181

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: - Két negyeden át nagyszerűen játszottunk, utána viszont jelentős előnyünket gyorsan eladtuk. A csapatnak viszont volt tartása, nem roppant össze és kiélezett végjátékban megszereztük első vidéki győzelmünket, amelyre a szurkolók és mi is nagyon vártunk.

Molnár Péter, a Szeged vezetőedzője: - A ZTE nagyon erős csapat, jól felkészült belőlünk, azonban az lett volna a szerencsés, ha játékosaim bukják el a találkozót.

Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: - A győzelemnek örülök, annak már kevésbé, hogy 18 pontos előnyt könnyedén leadtunk. Szerencsére volt tartásunk, nagy küzdelemben megérdemelten nyertünk.

IMG 3188

Koma Dániel, a ZTE játékosa: - A szakvezetők által elképzelt taktikát két negyeden át sikerült megvalósítanunk. Utána kapkodni kezdtünk, gyorsan elfogyott az előnyünk. Szerencsére nagyot küzdve hoztuk a találkozót.