Bajnokverés Egerszegen

2012. október 29. hétfő, 08:19

ZTE NKK – Hat-Agro UNI Győr 66-58 (16-20, 22-8, 7-15, 21-15). NB I-es női kosárlabda mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Győrffy, Farkas, Tőzsér.

img 2895 a

ZTE: Szalay (10), Varga (4), Czank (8), Vida (10), Michailova (10). Csere: Szélesy (15/3), Gensler (2), Ambrus (3), Horváth Zs. (4). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Győr: Simon (5), Hurst (6/6), Shegog (8), Rasheed ( 12/9), Nagy Bujdosó (9). Csere: Raksányi (7/3), Nagy D., Kubina (7), Laklóth (4).Vezetőedző: Füzi Ákos.

img 2906 a

A hazaiak bravúrra készültek, szerették volna kiköszörülni a szekszárdi csorbát, az ott elveszett pontokat pótolni. Ennek ellenére a vendégek kezdtek jobban, hárompontosaik rendre célba értek. A ZTE gyors támadások végén igyekezett kosarat szerezni, váltakozó sikerrel. (5. p.: 6-13). A negyed hajrájában több pontos dobás után felzárkózott a hazai csapat. A második negyedben kiváló védő játékot produkált a ZTE, a győriek mindössze 8 pontot dobtak, úgyhogy jelenősen elhúzott ellenfelétől az egerszegi együttes. A nagyszünet után szigorított védekezésén a vendégcsapat, s miután a hazaiak meg az "öltözőben maradtak, a játékvezetők segédletével fel is zárkózott.

img 2907 a

Szerencsére a bajnok nem tudott kellően élni a "sípmesterek" lehetőségével. Óriási csatát hozott a befejező negyed, egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. A hazaiaknál a 34. percben Szalay kipontozódott, ez szerencsére nem vetette vissza a ZTE-t. A mérkőzés hajrájában Szélesy vállalta be a pontgyártást, egy perc alatt 7 pontot szerzett, és meglépett a ZTE (38 p.: 60-51). A hajrában jól dobta a büntetőket az egerszegi csapat, és bravúros, de megérdemelt győzelmet aratott a bajnok ellen.

img 2909 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Mindig nagy bravúr a bajnokot legyőzni. Gratulálok játékosaimnak. Jól kosárlabdáztunk, ami győzelmet eredményezett.

Füzi Ákos, a Győr vezetőedzője: - Révész Sándortól idézem: "Magára gyújtja a koldus menedékét, rikoltja, milyen szép, mikor halálra ég."