Az első idegenbeli siker

2012. október 07. vasárnap, 17:32

BKV Előre - ZTE FC 1-3 ( 1-2). NB II-es labdarúgó mérkőzés. Budapest, 100 néző. Jv.: Kovács G. Gólszerzők: Kiss (39. p.), illetve Budovinszky (20. p.), Szalai (30. p.), Grbics (47. p.)

ZTE: Jahics - Kocsárdi, Budovinszky, Kovács, Hajdú (Tóth P. 46. p.) - Simonfalvi, Máté, Szalai (Kocsis 83. p.), Grbics (Juhász 89. p.), Frizoni - Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor.

Nagy hazai helyzettel indult a találkozó. az első 20 percben inkább a BKV Előre veszélyeztetett. A ZTE a 20. perc végén megszerezte a vezetést, amelyet gyorsan megduplázott. A folytatásban bebiztosíthatta volna győzelmét, de játékosai több 100 százalékos helyzetben hibáztak. Helyette jött a fővárosiak szépítő gólja. Szünet után góllal nyitott a ZTE, s folytatásban taktikusan játszva, a labdát megtartva megőrizte előnyét. A látottak alapján megérdemelt vendégsiker született, amely ebben a bajnokságban az első volt idegenben.

Simonfalvi Gábor, a ZTE játékosa: - Végig jól játszottunk, rákényszerítettük akaratunkat a fővárosiakra. A hazaiak célja a mi játékunk lerombolása volt. Hosszan előre vágott labdákkal próbáltak veszélyeztetni, kevés sikerrel.

Németh Ottó technikai vezető: - Végig rákényszerítettük akaratunkat a hazaiakra, helyenként jól játszva megérdemelten nyertünk.