A Pécs elleni rangadóra hangoltak

2012. október 18. csütörtök, 17:25

ZTE NKK - MKB Euroleasing Vasas 84-44 (22-15, 24-6, 17-12, 21-11). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Gelencsér, Sabáli, Radnóti.

img 2705 a

ZTE: Szalay (7), Szélesy (4/3), Czank (8), Vida (24/6), Michailova ( 6). Csere: Gensler (21/6), Horváth Zs. (6), Ambrus (8), Góth. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Vasas: Katona (5), Pusztai (5), Mansare (16), Bajnóczy, Barnai (7). Csere: Határ (10), Koch, Müller, Gocsmann (1). Hegedüs. Vezetőedző: Diósadi Deák Éva.

img 2708 a

A nem várt szekszárdi vereséget követő mérkőzésen lendületesen kezdett a ZTE, pillanatok alatt 8-0-s vezetésre tett szert. Úgy nézett, ki átgázol ellenfelén, azonban eladott labdák után 10-7-re felzárkózott a fővárosi csapat. A negyed hajrája azonban a hazai csapaté volt. A második játékrészben összeroppantotta ellenfelét a ZTE. Szigorodott a védekezése, és gyors támadások után rendre a gyűrűbe talált. Már a második játékrész végén 20 pontra nőtt a különbség. A nagyszünet után játszi könnyedséggel is meglett a 30 pont is. A befejező negyedben úgy nőtt 40 pontra a különbség, hogy közben a nagyon fiatal Góth is pályára lépett. A ZTE végül magabiztosan hozta a kötelezőt. A csapat szurkolói azért aggódhatnak, hogy Szalay sérülése mennyire súlyos. Az orvosi stáb szerint a pécsi rangadón vasárnap pályára léphet az irányító.

img 2735 a

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Hoztuk a kötelező győzelmet, mindenki játszhatott. Készülünk a Pécs elleni rangadóra.

Diósadi Deák Éva: - A második negyedet leszámítva egész jó mérkőzést játszottunk a ZTE-vel.. Támadásaink befejezésben azonban sok hiba csúszott s a védekezésünkkel is akadtak problémák.