Archivum
Szerethető természettudományok
Bemutató órák, plenáris előadások és kísérletek várták az érdeklődőket a Kölcsey Ferenc Gimnázium szakmai napján, amit az intézmény a Természettudományos oktatás eszközrendszerének és módszertanának fejlesztése című Támop projektje keretében valósított meg.
A Kölcsey-gimnázium korszerű laborjában
A rendezvényen köszöntőt mondott Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg alpolgármestere, aki arról beszélt, hogy 2013. január 1-jével megváltozott a közoktatás rendszerre, emiatt a város már nem fenntartó, de ugyanúgy fontosak számára az intézmények. Ezt bizonyítja az önkormányzat projektje, ami egy korszerű természettudományos labor létrehozását segítette a Kölcsey-gimnáziumban. Ennek jelentőségét emelte ki beszédében Pácsonyi Imre tankerületi igazgató és Velkey Péter projektmenedzser is.
Csiszár Imre, a Szegedi Regionális Diáklaboratórium (SzeReTeD) laborvezetője arról szólt, hogy már az elnevezésben is arra törekedtek, hogy kifejezzék a létesítmény küldetését. A Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumában tavaly májusban átadott természettudományos labor egyik termében kémia-, biológia-, míg a másikban a fizika- és földrajzkísérleteket lehet végezni. A természettudományok oktatásának új lehetősége megelégedésére szolgál mind a 18 partnerintézmény diákjai és pedagógusai számára A tanórák mellett több közös programot szerveznek, ilyen az alsósoknak meghirdetett Titkok padlása foglalkozás, vagy a pedagógusok SzeReTeD szemináriuma.
Darázsi Zsolt, a madártani egyesület zalai titkára elmondta, folyamatosan fogadnak tanulmányi versenyekre készülő illetve a téma iránt érdeklődő diákokat, akik többek között madárgyűrűzést, madártani kutatásokat végezhetnek. Fenékpusztán az elmúlt negyven évben több mint 300 ezer madarat gyűrűztek. Ezen adatsorok is rendelkezésre állnak, melyekből különböző következtetéseket vonhatnak le.
Szamper Aranka, az oroszlányi Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola szaktanára előadásában az interaktív tananyag szerkesztését ismertette. Az internetes felületen különböző típusú feladatokat lehet létrehozni.
Ezt követően Pozsik Lajos laborvezető, Szűcs Klára és Kocsis István szaktanárok diákok segítségével több biológiai, kémiai és fizikai kísérletet mutattak be. Többek között a csont kémiai összetételét és az ozmózist vizsgálták, valamint növényi alapanyagokból macerátumot, kaparékot, levonatot és nyúzatot készítettek. A szakmai nap délelőttjén biológia és fizika tanórákat is megtekintettek a laborban a partnerintézményekből érkező pedagógusok, amin szülők is részt vettek.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Idén is meghirdette alkotói pályázatát az Országos Tűzmegelőzési BizottságMegemlékezés - Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjaKöltségvetésről és egyéb döntésekről a Fidesz sajtótájékoztatójánA HEMO felújítása miatt forgalomterelés ZalaegerszegenHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanAz 50 éves Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar volt a Lokálpatrióta Klub vendégeÁldozatot követelt a tűz LetenyénVáros a tévésorozatok mentén - belvárosi séta ZalaegerszegenA képviselők elfogadták Zalaegerszeg 2025-ös költségvetésétNehezen szűrik ki a magyarok az álhíreket, a fiatalokra ez még inkább igaz -
rovatunk hírei
Keserédes győzelem a szezonzárónA bronz már megvanHajrában kicsikart győzelemElőnyben a fővárosiakTávolodóban az élvonalTovább élnek a feljutási reményekA győzelem bajnoki címet értJól hajráztak a hazaiakAz edzőváltás sem segítettVisszavágott a bajnok top 10
Elhunyt Zóka Gyula fotográfusHárom zalai gimnázium is a legjobb 100 között vanMár a jövő évadra készül a Hevesi Sándor SzínházMűtét vár Pap Lujzára, átveszik a szerepeitZalaegerszegen is bemutatta könyvét Alföldi RóbertHatvanéves a zalaegerszegi buszállomásMérföldkő - művészeti gimnazisták kiállításaIsmét állatkerti minősítést kapott a Csácsi állatotthonÍgy éltünk a ’80-as években: új kiállításra készül a Göcseji MúzeumVersíró pályázat Németh Miklós grafikáira