Archivum
Hátrányos helyzetű munkanélküliek elhelyezkedését segítik
Mintegy 183 millió forint európai uniós támogatással, többszörösen hátrányos helyzetű tartós munkanélküliek társadalmi és munkaerő-piaci integrációját elősegítő program indul a zalaegerszegi kistérségben - közölte Molnár Máté, az Első Magyar-Dán Termelő Iskola Alapítvány programigazgatója.
A konzorciumi partnerek (a Zalaegerszeg és Térsége Többcélú Kistérségi Társulás és a Zalaegerszegi Kistérségért Fejlesztési és Foglalkoztatási Nonprofit Kft.) a 21 hónapos projekt támogatási összegét a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) pályázatán nyerték el.
A programba 150, álláskeresési járadékra vagy segélyre nem jogosult, 18-62 év közötti embert kívánnak bevonni. Az elvárt eredmény, hogy közülük minimum 90-en el tudjanak helyezkedni az elsődleges munkaerőpiacon. Félszázan 12 hónapos OKJ képzésben vehetnek részt; 15-15 személy számára kőműves és szerkezetlakatos, 20 ember részvételével pedig szociális gondozó és ápoló képzést indítanak. A résztvevőket júliusban választják ki.
A képzések augusztusban kezdődnek el Zalaegerszegen, az Első Magyar-Dán Termelő Iskola Alapítványnál. A résztvevők ingyenesen kapnak taneszközöket és munkaruhát, utazási költségtérítést és havi 70 ezer forint képzési támogatást is biztosítanak számukra.
Az Életút iroda személyre szabott, pszichoszociális és mentális támogatást nyújt a projektben résztvevőknek, de feladatuk a képzésből és a fejlesztő tevékenységből kilépők utógondozása is.
A projekt célja a zalaegerszegi kistérségben élő, többszörösen hátrányos helyzetű, alulképzett, szakmával nem, vagy a munkaerőpiacon eladhatatlan szakmával rendelkező, a közmunka vagy közcélú foglalkoztatási programokból ki, vagy oda be sem került munkanélküliek segítése, visszavezetése a munka világába - foglalta össze Molnár Máté.
Az Első Magyar-Dán Termelő Iskola Alapítvány közel két évtizedes működése során belföldi és nemzetközi pályázatokon nyert forrásokból finanszírozza a közhasznú tevékenységet. Programjaikba eddig 1614 embert vontak be. A képzésekre beiratkozottak 96 százaléka tett sikeres vizsgát, míg a középfokú szakmai végzettséget adó oktatásokon ez az arány 94-95 százalék volt. A végzettek 80-85 százalékát sikerült be-, illetve visszajuttatni az elsődleges munkaerő-piacra.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Baleset történt Nagykapornaknál, a 76-os útonSzarvassal ütközött két autó ZalaegerszegnélA kiszáradt karácsonyfa veszélyeire figyelmeztet a katasztrófavédelemFelhívás zalaegerszegi és zalai képző- és fotóművészek, designerek részéreTudatosan a pénzügyekben - Háztartási költségvetésZalaegerszegi fotósok a Nemzetközti Magyar Fotószalon szombathelyi tárlatánFényes égi jelenség január 3-án: közel került a Vénusz a HoldhozA lakosság segítségét kérik a zalai rendőrökHanga a Zala Vármegyei Szent Rafael Kórház idei első újszülöttjeVonat elé hajtott egy autó Zalaegerszegen, az Október 6. térnél -
rovatunk hírei
Iskolatörténeti kiállítás az AdybanMegnyílt az Egerszegi Advent, felkapcsolták a fényeketFragments a Gönczi GalériábanMegújult a Keresztury HázKARNER 70Pálosok - rendtörténeti kiállításAttila örökösei: a hunoktól az Árpád-házigVadpörkölt és Borfesztivál-Jótékonysági főzésFelavatták Szabolcs Péter Diana című szobrátGébArt: Lehota M. János válogatása top 10
Egy korszak vége: megszűnt a Betti cukrászdaJól sikerült jubileumi évet zárt a BogáncsFényes égi jelenség január 3-án: közel került a Vénusz a HoldhozÚj gyalogosátkelő és buszmegálló a Baross ligetnélA lakosság segítségét kérik a zalai rendőrökSzarvassal ütközött két autó ZalaegerszegnélBaleset történt Nagykapornaknál, a 76-os úton2025 a felismerések és a szárnyalás éve leszA szezon legjobb forralt borát ismét a Violkonyha készítetteBalaicz Zoltán: Folytatódik Zalaegerszeg dinamikus fejlődése